17 afspraak, dat laatstgenoemd Bestuur pogingen zou ondernemen, om de wet naar recht en billijkheid uitgevoerd te krijgen. De Afdeelingen, In den loop van het afgeloopen jaar werden meermalen bespre kingen gehouden met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmver huurders, alsmede met de Besturen van de afdeelingen Amsterdam en Den Haag. De laatstbedoelde plaatselijke afdee- ling van exploitanten kwam, zooals reeds is opgemerkt, weer tot nieuw leven. Behalve over de uitvoering van de tariefwet werd met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders geconfereerd over de vraag, of aan filmverhuurders, die, tijdens eene actie, zooals die in 1924 te Amsterdam is gevoerd, schade lijden doordat ver schillende zaken geboycot worden, schadevergoeding dient te worden verleend; vervolgens over de speciale belangen van de filmverhuurders bij de aanneming van de bioscoopwet, en verder over de verhouding van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders tot den Bond, indien ééne of meer afdeelingen van exploitanten mochten worden gesticht. In het geheel hadden er officieel zes conferenties tusschen het Hoofdbestuur met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmver huurders plaats, terwijl herhaalde malen over diverse onderwer pen officieuse besprekingen gevoerd werden. Met het Bestuur der afdeeling Amsterdam werd eenige malen geconfereerd over de in het begin van het jaar geëindigde staking der werknemers, alsmede over de door die afdeeling krachtig ingezette actie tegen de vermakelijkheidsbelasting. De conferenties, welke aan het eind van het jaar met de afdee ling Den Haag gehouden werden, hadden betrekking op de met Kerstmis uitgebroken staking der Haagsche musici. Bondsorgaan. Het nut en tevens de noodzakelijkheid om te komen tot de stichting van een Bondsorgaan wordt in breedere kringen steeds meer gevoeld, niet het minst in de Bedrijfsafdeeling Filmver huurders, wier zakelijke belangen bij de uitgifte van zulk een orgaan tevens zijn betrokken. Na eene bespreking, welke tusschen het Hoofdbestuur met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders over dit onder werp is gehouden, kwam men tot de vorming van eene com missie, bestaande uit vier leden, de heeren A. P. du Mee en P. Vermeer, vertegenwoordigende het Hoofdbestuur, en de

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 19