18 heeren Ch. van Biene en B. D. Ochse, als gedelegeerden van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. De vier genoemde heeren, die van oordeel waren, dat de beide bestaande filmtijdschriften, door de wijze, waarop zij worden geleid en samengesteld, niet in staat waren als pioniers voor het aan alle kanten aangevallen film- en bioscoopbedrijf op te treden en dat deze beide tijdschriften zelfs voor de propagandabelangen der filmverhuurders niet voldoende waren en dat de eenige wijze, om aan dezen voor het geheele bedrijf zoo ongewenschten toe stand een eind te maken, was, het ten spoedigste in het leven roepen van een officieel orgaan van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, verklaarden zich bereid in de commissie zitting te nemen, teneinde de oprichting van een Bondsorgaan te bestu- deeren en hierover aan het Hoofdbestuur rapport uit te brengen. De Commissie, die op 24 Juni hare eerste vergadering hield, had reeds haar rapport op 7 September gereed. En voor dezen lofwaardigen ijver heeft zij de algemeene erkentelijkheid van den Bond ten volle verdiend. In het rapport was een volledig plan ontwikkeld om tot de uitgifte van een goed geredigeerd Bondsorgaan te kunnen overgaan. Bovendien had de Commissie het plan in eene vergadering van het Hoofdbestuur nog eens uitvoerig toegelicht, waarna het Hoofdbestuur eene beslissing nam, die op enkele punten van dit plan afweek. De uitvoering van deze beslissing wacht op de goedkeuring van het bij de ledenvergadering ingediend concept-Huishoudelijk Reglement. Afdeelingen van Exploitanten. In het afgeloopen jaar werden door het Hoofdbestuur her haalde malen pogingen gedaan, om te komen tot stichting van gewestelijke afdeelingen van exploitanten, waardoor de band tusschen de exploitanten onderling, die vaak gemeenschappe lijke belangen in hun gewest hebben, hechter gemaakt zou kunnen worden. Eerst werd in 's-Hertogenbosch eene vergadering van Zuide lijke bioscoopexploitanten gehouden, waarin 36 theaters, ook ongeorganiseerde, vertegenwoordigd waren. Vervolgens werd in Zwolle een niet zoo goed bezochte verga dering van Noordelijke exploitanten gehouden. Later, nadat op eigen initiatief de Noordelijke exploitanten, waaronder verschillende personen, die nog niet bij den Bond

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 20