19 waren aangesloten, zich vereenigd hadden, verkreeg het Hoofd bestuur ook met deze groep contact. Het resultaat was, dat nagenoeg alle exploitanten zoowel uit het Zuiden als uit het Noorden zich bij den Bond aansloten. Echter kwam het nog niet, evenmin als dit in 1921 geschiedde, toen het Hoofdbestuur gelijksoortige pogingen daartoe had aan gewend, tot de stichting van de gewestelijke afdeelingen van exploitanten, Hoofdbestimrsvergaderingen, Vier-en-twintig hoofdbestuursvergaderingen, welke weer allen door den Bondsvoorzitter, den heer D. Hamburger Jr., werden geleid, werden in 1925 gehouden. Bovendien haddsn in den loop van het verslagjaar verschil lende vergaderingen van het Dagelijksch Bestuur plaats. Slechts in zes gevallen heeft het Hoofdbestuur van zijne bevoegdheid, welke in art. 18 van de statuten aan dit college is gegeven, gebruik gemaakt. Vijf gevallen betroffen de overtreding van een besluit van den Bond, waarbij in drie gevallen werd volstaan met het zenden van eene waarschuwing, omdat gebleken was, dat de overtreding onbewust was geschied en in twee gevallen met het opleggen van eene boete, een voor een bedrag van 500.en één voor een bedrag van 250. De beide beboete leden teekenden hooger beroep aan bij de ledenvergadering, welke zich in 1926 met de behandeling daarvan zal hebben bezig te houden. In het zesde geval, dat betrekking had op eene bedrijfs- schadelijke reclame en waarvan reeds in dit verslag werd gewaagd, heeft het Hoofdbestuur de straf van waarschuwing, met publicatie daarvan, toegepast. Geen enkele maal is door het Hoofdbestuur op grond van art. 18 de boycot uitgevaardigd, en met deze mededeeling zijn tevens alle lasterlijke aantijgingen tegen dit college, als zou voor elke futiliteit een boycot worden uitgesproken, ontmaskerd. Nu werd er ook herhaaldelijk gesproken van een massa- boycot, welke ten tijde van de Amsterdamsche actie zou hebben plaats gehad. Ook te dezen aanzien deden de meest overdreven verhalen de ronde. Wegens het niet betalen van steun ten behoeve van de Amsterdamsche actie werden vanaf 1 Januari 1925 in het geheel dertien (13) bij den Bond aangesloten bioscopen geboycot, waar-

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 21