22 Het secretariaat. Het aantal door het secretariaat verzonden brieven bedroeg in het afgeloopen jaar 1719, terwijl 1934 brieven en telegrammen ontvangen werden, hierbij niet medegerekend de stukken, bij de „Commissie van Geschillen" en den „Raad van Beroep" ingekomen. Behalve de vele convocaties voor de Hoofdbestuursvergade ringen en de zittingen van de „Commissie van Geschillen" en den Raad" van Beroep" werden meer dan 7000 circulaires en gecyclostyleerde brieven uitgezonden. Bovendien liet het secretariaat 35 adressen aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, alsmede aan onderschei dene Gemeenteraden toekomen, waarvan de afschriften, ten getale van circa 1600, aan de leden dier officieele lichamen werden gezonden. Door het secretariaat werd een rapport samengesteld, waarin de bemoeiingen van het Hoofdbestuur bij de actie tegen het ontwerp-bioscoopwet zijn uiteengezet. Dit rapport werd in de ledenvergadering van 19 October uitgebracht. Evenals in het voorafgaand jaar werden ook in 1925 alle notulen-verslagen van de vergaderingen van het Hoofdbestuur en de arbitrage-commissies vermenigvuldigd. Ondanks het veelomvattende werk behoefde het Hoofdbestuur niet over te gaan tot de benoeming van een derden assistent, die in het begin van het jaar wel nondig werd geacht. Het ex-Kamerlid Ter HalL Toen in het afgeloopen jaar de verkiezingen voor de Tweede Kamer moesten plaats hebben en de heer Henri ter Hall zich wederom beschikbaar had gesteld voor het Kamerlidmaat schap, hechtte het Hoofdbestuur er groote waarde aan ook nu weer het zijne er toe bij te dragen, om hem herkozen te krijgen. Er werd een kort teekenfilmpje vervaardigd, waarop eene aanbeveling voor de verkiezing van den heer Ter Hall voor kwam. In tal van bioscopen werd dit filmpje vertoond. Dat deze wijze van propaganda ook nu weer goed bij het publiek insloeg, bleek wel uit het hooge stemmencijfer, dat de heer Ter Hall verwierf. In totaal verkreeg de door den Bond aanbevolen candidaat 25742 stemmen. Desondanks keerde de heer Ter Hall in de Kamer niet meer terug.

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 24