24 Ook werden nog namens het Hoofdbestuur besprekingen gevoerd tusschen de heeren D. Hamburger Jr. en A. de Hoop met de heeren voorzitter en secretaris der Gemeentelijke Bioscoop-Commissie te Amsterdam, dit op verzoek van een lid, dat zich door eene beslissing dier Commissie verongelijkt achtte. Een tweetal conferenties, welke aanvankelijk in 1925 gehouden zouden worden met de Burgemeesters van Kerkrade en Simpel- veld in verband met het willekeurig verleenen en intrekken van vergunningen, werden tot 1926 uitgesteld. Diverse aangelegenheden. Onderhandelingen werden in den loop van het afgeloopen jaar ook gevoerd met het Olympisch Comité in verband met de inge zette propaganda-actie ter verkrijging van het benoodigde mil- lioen, waarbij dezerzijds medewerking werd toegezegd en ook verleend Het Hoofdbestuur was vertegenwoordigd bij de receptie van de Vereeniging ,,De Amsterdamsche Pers", ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dier vereeniging. Zijne bemiddeling verleende het in eer e kwestie, die ontstaan was tusschen den Burgemeester van Heerlen, Mr, Waszink, met de directie van de Hollandia-Bioscoop aldaar. Deze Burgemeester had de vergunning tot het geven van bioscoopvoorstellingen voor een maand ingetrokken op grond van het feit, dat de aanwezigheid van kinderen van 12 en 13f jaar in de bioscoop was geconstateerd. Het Hoofdbestuur mocht daarbij de voldoening hebben, dat de Weledelachtbare Mr. Waszink, die ook bij de conferentie, welke de heeren du Mee en A, de Hoop bij eene vroegere gele genheid met hem hebben gehad, eene zeer welwillende houding tegenover ons bedrijf had aangenomen, op het verzoek van het Hoofdbestuur dit verbod tusschentijds weer heeft ingetrokken. Eenige malen is van Bondswege een waarschuwing in de pers gepubliceerd tegen zoogenaamde filmscholen, waaromtrent het Hoofdbestuur mededeelingen bereikten, waaruit bleek, dat het bestaan dier instellingen niet strookte met de waardigheid van het film- en bioscoopbedrijf. Het Hoofdbestuur had ook weer voortdurend contact met het bestuur der Vereeniging van Particuliere en Gemeentelijke Bioscoop-Commissies in Nederland", in verband met de aan hangige bioscoopwet. Herinnerd kan nog worden aan de besprekingen, welke gehou den zijn met het Instituut voor Arbeiders-jeugdöntwikkeling over

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 26