Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. VERSLAG over het jaar 1925, uitgebracht op de Algemeene Vergade ring der leden van de Bedripsafdeeling Filmverhuurders, gehouden te Amsterdam op Woensdag, 10 Februari 1925. Mijne Heeren! Wij hebben het genoegen U hierbij conform art. 24 van ons Huishoudelijk Reglement, verslag uit te brengen over het jaar 1925. Het afgeloopen jaar, het derde van het bestaan onzer afdee- ling, kenmerkte zich door eenige belangrijke veranderingen. Aangezien Amsterdam steeds meer en meer het centrum der filmbranche wordt, verschillende verhuurkantoren als o.a. Odeon Film en Filmverhuurkantoor F. A. N. verplaatsten hunne bureaux van Den Haag en Rotterdam naar Amsterdam, terwijl van ver plaatsing in tegenovergestelde richting geen sprake was, meende het Bestuur dan ook, dat Amsterdam de meest gewenschte plaats is voor vestiging van het secretariaat. De Heer F. Pannekoek werd op diens verzoek per 1 November 1925 eervol ontslag verleend en werd in diens plaats tot admini strateur van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders benoemd de Heer M. J. Meyer te Amsterdam, terwijl het Secretariaat ver plaatst werd van Thomsonlaan 90, Den Haag, naar Prinsen gracht 929 te Amsterdam. Het Bestuur heeft als steeds getracht de bepalingen in ons Huishoudelijk Reglement met de meest mogelijke tact toe te passen, hetgeen er toe bijgedragen heeft dat de exploitanten grootendeels de billijkheid van de bepalingen van het Huis houdelijk Reglement zijn gaan inzien. Natuurlijk blijven er altijd nog enkele opposanten over, doch de bona fide exploitanten hebben begrepen dat deze bepalingen juist in het leven geroepen zijn voor hunne collega's, die niet kunnen wennen aan orde en regelmaat. Het Bestuur was steeds toegankelijk voor gemotiveerde bezwaren en heeft in vele gevallen geschillen weten te voor komen ten genoege van beide partijen.

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 34