33 Als een klein voorbeeld, dat de filmverhuurders steeds meer overtuigd zijn, dat het zenden van aanmaningen door middel van de Bedrijfsafdeeling, de eenige manier is om nalatige exploitanten aan hunne finantieele verplichtingen tegenover de filmverhuur ders te herinneren, moge dienen, dat waar gedurende 1924 864 aanvragen voor het verzenden van zoogenaamde ,,roode kaarten bij het Secretariaat binnenkwamen, dit gedurende 1925 1358 bedroeg. Wanneer men weet, dat het totaalbedrag der aanmeldingen door de verhuurkantoren van niet tijdig ontvangen betalingen circa een millioen gulden bedraagt, zal ieder het met ons eens zijn, dat het bestaan van de afdeeling een zegen genoemd mag worden in de eerste plaats voor de verhuurkantoren, maar zeer zeker ook voor het geheele bedrijf. 1925 is voor de verhuurkantoren wederom een moeilijk jaar geweest als gevolg van de nog steeds voortdurende malaise. Wij hopen dat in het jaar 1925 een verbetering van den algemeenen toestand zal mogen intreden, hetgeen zonder twijfel ook het Bioscoopbedrijf ten goede zal komen. Als toelichting op het vorenstaande geven wij U, mijne Heeren, nog het navolgend categorisch overzicht. 1. Algemeene Zaken, Door het secretariaat werden behandeld 1466 ingekomen brieven, telegrammen enz., tengevolge waarvan 1358 roode kaarten wegens niet tijdige betaling moesten worden verzonden. Er moesten op het hiervoren genoemd aantal waarschuwingen 92 leveringsverboden volgen voor korteren of langeren duur. Tot ons leedwezen moeten wij vermelden, dat, zooals uit het verslag van den Penningmeester moge blijken, enkele leden in verzuim bleven hunne contributie te betalen. 2. Leden. Bij den aanvang van 1925 telde onze afdeeling 42 leden. Gedurende den loop des jaars werden als lid aangenomen de navolgende zeven firma's: Loet C. Barnstijns Standaard Film, Den Haag; Wilton Metro Goldwyn Distr. Corp., Amsterdam; First National Films, Amsterdam; Kinomij Cinelux, Amsterdam; N.V. U.F.A. Film Mij., Amsterdam;

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 35