38 Intusschen zijn ook verschillende raadsleden, die van het rap port kennis kregen, nadat het Bestuur hun een afschrift daarvan met een begeleidend adres op 29 October had doen toekomen, den ernst van den toestand gaan inzien. Voor zoover de afdeeling Amsterdam op dien ernst nog niet voldoende de aandacht had gevestigd, werden de raadsleden daarvan nog doordrongen uit den inhoud der adhaesie-adressen, welke aan den Raad zijn gezonden door; 1. het Hoofdbestuur van den Ned. Bioscoop-Bond, d.d. 16 November 1925; 2. de Directeuren en Artistieke leiders van tooneelgezelschap- pen en/of directeuren van Schouwburgen te Amsterdam, onder aanvoering van dr. Willem Royaards, d.d. 19 November 1925; 3. het Hoofdbestuur van den Ned. Toonkunstenaarsbond, d.d. 23 November 1925; en 4. de directeuren van variété- en andere vermakelijkheids- ondernemingen, onder aanvoering van den heer F. A. Nöggerath, d.d. 9 December 1925. Toch mocht het Bestuur er nog niet in slagen de lasten, die door de vermakelijkheidsbelasting zoo zwaar op het bedrijf drukken, wat draaglijker te doen worden. Wel bleken vrijwel alle raadsleden de noodzakelijkheid, om vermindering der lasten te brengen, in te zien, maar zij durfden in de zitting van 16 December, toen de Burgemeester al de ingekomen adressen inzake de vermakelijkheidsbelasting aan de orde stelde, waarbij ook nog in behandeling kwam een voorstel van de raadsleden S o 1 k e s z c.s. om de vermakelijkheidsbelas ting van 20 op 10 pet. terug te brengen, den stap, die toch niet meer te vermijden is, nog niet aan. Er kwam een verzoek van bijna alle raadsfracties, waarin om prae-advies werd gevraagd. En B. en W. gingen daarop in, met de toezegging, dat het prae-advies spoedig zou verschijnen. Het bestuur waagt de veronderstelling te maken, dat de Am- sterdamsche Raad aanstonds eindelijk tot een besluit zal komen, dat den exploitanten in staat zal stellen het bedrijf weer eenigs- zins loonend te maken. De tweede kwestie, welke om oplossing vroeg, was zooals in den aanhef gemeld -—de verlaging der electriciteits-tarieven. Om daartoe te geraken zijn ook ettelijke conferenties gehou den met de leiding van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf. Het Bestuur heeft echter het genoegen mogen smaken, dat het

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 40