40 kingen aan het plan gewijd en er bestaat grond voor de verwach ting, dat het plan in 1926 tot uitvoering zal komen. Met het oog daarop kan het zijn nut hebben over den opzet en de uitvoering van het plan thans niet nader in details te treden Wel mag gememoreerd worden, dat de verschijning van het weekblad „De Rolprent", waaromtrent het Bestuur groote ver wachtingen koesterde, welke echter na de opgedane ervaring, in elk opzicht te hoog gespannen bleken te zijn, mede een aan leiding is geweest, de uitvoering van het opgezette plan tot later op te schorten. Behalve de drie hiervoren gememoreerde zaken van groote beteekenis zijn in het afgeloopen jaar tal van andere kwesties van geringeren omvang behandeld. Bijna elke week kwam het Bestuur der afdeeling in vergade ring bijeen. Het aantal bestuursvergaderingen bedroeg dan ook, evenals in het voorafgaande jaar, toer» het Bestuur in verband met de staking vaak bijeen moest komen, 38. Verder werden er in 1925 zeven ledenvergaderingen gehouden. De ledenvergadering van 7 Januari 1925 was hoofdzakelijk gewijd aan de afwikkeling van de stakingskwestie. Op 26 Februari werd de jaarvergadering gehouden, waarin o.a. de periodiek aftredende bestuursleden de heeren Wessel, Mendes en Veerman werden herkozen. De vergadering van 26 Maart hield zich bezig o.a, met de behandeling van een rapport van een Eereraad, die was ingesteld naar aanleiding van een tusschen twee leden ontstane kwestie, als gevolg van tegen een der leden naar voren gebrachte beschul digingen. Bovendien werd in deze vergadering in principe beslo ten tot stichting van een coöperatief inkoopbureau. Eene korte vergadering op 26 Mei besloot tot vertooning in de Amsterdamsche bioscopen van eene Olympiadefilm ter propageering voor het ten behoeve van de Olympiade bijeen te brengen kapitaal. In de vergadering van 6 J u n i werd in de plaats van den heer R. Minden, die als bestuurslid ontslag had genomen, de heer J. Kroonenberg gekozen, terwijl verder vele interne organisa torische kwesties werden behandeld. De actie tegen de vermakelijkheidsbelasting was het onder werp van de ledenvergadering van 6 Augustus. En ten slotte was ook de vergadering van 21 December hoofdzakelijk aan de behandeling van dit onderwerp gewijd.

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 42