41 Uit bet bovenstaande en nog meer uit de notulen van al deze ledenvergaderingen blijkt, dat de leden, hoewel niet zoo veel vuldig in eene vergadering bijeengeroepen, toch genoegzaam in alle zaken zijn gekend. In den loop van 1925 hebben nog onderhandelingen plaats gehad tusschen het Bestuur der afdeeling met het Hoofdbestuui van den Ned. Toonkunstenaars-Bond over de totstandkoming van eene collectieve arbeidsovereenkomst, Een door laatstge noemd college ontworpen concept is door het Bestuur ernstig bestudeerd. Tot een definitief resultaat mocht het tusschen beide organi saties niet komen, hetgeen is toe te schrijven aan het Hoofd bestuur van den N. T.' K., dat ot> het dezerzijds gedaan verzoek, om de ontworpen tarieven voor te leggen, tot heden toe in ver zuim is gebleven. Onderhandelingen hebben ook meermalen plaats gehad met de Directies van de dagbladen „Het Algemeen Handelsblad" en ,De Telegraaf", om tot verlaging der advertentietarieven te komen, daar vermindering op de kosten voor reclame ook aller noodzakelijkst is gebleken. Aangezien geen medewerking van die zijde kon worden ver kregen, is door een groot aantal leden overeengekomen, de annonces in kleineren omvang te plaatsen. Vervolgens zijn onderhandelingen geopend met den heer Pédro Clignett, vertegenwoordiger van de „Sooiété des Auteurs, Com- positeurs et Editeurs de Musique", in de eerste plaats over een door hem genomen maatregel tot verlaging van de entreeprijzen voor auteursbUjetten tijdens de zomermaanden, een maatregel, dien de heer Clignett na de besprekingen met het Bestuur der afdeeling weer introk. De onderhandelingen, welke nog niet geëindigd zijn, hebben verder betrekk'ng op de tarieven voor de auteursrechten Met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders is eenige malen geconfereerd: lo. over de plannen tot het houden van een bioscoopweek; en 2o. over de expeditie der films naar steden buiten Amsterdam. De Bedrijfsafdeeling was niet tot medewerking bereid inzake het plan voor een bioscoopweek;

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 43