45 heidsbelasting. Eveneens werden er met het oog op de uitgebroken staking der bioscoopmusici vanaf 25 December vier spoed vergaderingen gehouden, welke uitsluitend de betreffende actie betroffen en tevens door het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoopbond werden bijgewoond. Bestuur. Wegens het bedanken van den heer Franke was het noodza kelijk voorloopig een andere voorzitter te benoemen. De heer I, Cohen Barnstijn verklaarde zich in het belang van de afdeeling bereid het voorzitterschap in het afgeloopen jaar ad interim waar te nemen. Het Bestuur was verder als volgt samengesteld: E. Alter, secretaris, A. Schoon, penningmeester. ALGEMEENE ZAKEN. Belasting Actie. In den loop van 1925 leidde het Bestuur een actie in, tot het verkrijgen van verlaging van de Belasting op de Openbare Ver makelijkheden. Eene commissie werd benoemd, waarin de navol gende Heeren zitting hadden genomen: I. Cohen Barnstijn, F. de Haan, E. Alter en E. Viskoper Sz. De betreffende commissie heeft'in opdracht van de leden door het Accountantskantoor Moret een rapport laten samenstellen, welks inhoud aan de leden bekend is, zoo ook de resultaten van de betreffende actie. Couranten actie. Dezelfde commissie heeft een actie ingeleid om te komen tot een eenheidsregelprijs voor courantenadvertenties, welke com missie reeds met de Directies van de verschillende bladen gecon fereerd heeft. De betreffende actie is echter indertijd gestaakt tengevolge van de uitgebroken staking der bioscoopmusici. Na afloop der staking is deze actie niet voortgezet, omdat de com missie van oordeel was, dat voorloopig de courantenactie niet voortgezet diende te worden. Zij hoopt echter na afloop der be lastingactie deze actie weer krachtig door te zetten. Staking Bioscoopmusici. Zooals het de Heeren verder bekend is, is op den eersten Kerstdag een staking onder de Bioscoopmusici uitgebroken, welke, dank zij het eendrachtig samenwerken der leden met gunstig resultaat voor de leden der Haagsche Afdeeling bekroond

Jaarverslagen | 1925 | | pagina 47