18 Of hier van een systeem (merk „Het Zuiden") sprake was, boezemde op het oogenblik, dat Sittard ertoe besloot, het Hoofd bestuur niet zooveel belang meer in, daar toen de uitvoering der Bioscoopwet in zicht was. Toch gaf het wel te denken, dat het Gemeentebestuur van Sittard dezen maatregel voorstelde, kort nadat de Raad der Ge meente Venlo eene nieuwe bepaling in de Algemeene Politie verordening had opgenomen, behelzende het verbod om personen beneden 18 jaar tot de bioscoopvoorstelling toe te laten. Naar aanleiding van de invoering van dit verbod werd een onderhoud gevoerd tusschen een deputatie uit het Hoofdbestuur met den Burgemeester van Venlo, waarbij geen oplossing kon worden verkregen. Het Hoofdbestuur is op deze zaak voorloopig niet verder inge gaan, omdat het wilde afzien, of onder de werking van de bioscoopwet dit euvel voor het bioscoopbedrijf groote afmetingen zal gaan aannemen. Mocht dit onverhoopt het geval zijn, dan zal ook hiertegen op de krachtigste wijze geageerd moeten worden. Toepassing van de „stokoude" Zondagswet. Een noodtoestand is voor de bioscoopexploitanten te Leiden ontstaan, doordat de Burgemeester van de Sleutelstad tot nu toe steeds bleef weigeren vergunning te verleenen tot het geven van openbare bioscoopvoorstellingen des Zondags vóór 8 uur in den avond en op den len Paasch-, len Pinkster- en len Kerstdag. Van den in den loop van het verschenen boekjaar afgetreden Burgemeester, Jhr. N. de Gijselaar, was bekend, dat deze zich ten aanzien van die weigering steeds beriep op de „stokoude" Zon dagswet. Toen nu in 1927, als opvolger van Burgemeester De Gijselaar, de heer A. van de Sande Bakhuizen in functie trad, van wien men vooral op dat punt, in aanmerking nemende zijn diplomatieke loopbaan, een liberale opvatting verwachtte, grepen de bioscoopdirecteuren in Leiden, wier exploitatie-uitkomsten met den dag slechter werden, de gelegenheid aan, om in samenwerking met andere belanghebbenden een actie te beginnen, ten einde aan de verouderde toepassing van de Zondagswet van 1815 een eind gemaakt te krijgen. Op 17 Juni werd te Leiden eene vergadering van belangheb bende organisaties gehouden, waar men onzen Bondsvoorzitter, den heer D. Hamburger J r., tot president aanwees, die ook ver der belast werd met de leiding der te voeren actie. Spoedig kwam

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 19