21 Erkend dient te worden, dat de Burgemeester onmiddellijk be reid bleek, op het verzoek van het Hoofdbestuur in te gaan, om de schorsing der vergunning op te schorten, totdat ook van Bonds- wege de zaak nader zou zijn onderzocht en naar aanleiding hier van met Z.Edelachtbare van gedachten zou zijn gewisseld. Ongeveer hetzelfde resultaat werd bereikt door de interventie van het Hoofdbestuur in een conflict tusschen den burgemeester van de gemeente Simpelveld en den bioscoopexploitant ter plaatse, aan wien bij wijze van straf de vergunning tot het geven van bioscoopvoorstellingen voor den tijd van twee maanden zou worden onthouden. In een aangenaam onderhoud werd de overigens willekeurig opgelegde straf tot een korten tijd teruggebracht. In de gemeente Alkmaar, waar een exploitant van een daar ter plaatse gevestigd bioscooptheater, die een lid van de Bioscoop- commissie onaangenaam had bejegend, gestraft werd met intrek king der vergunning, die echter na een telegrammenwisseling tus schen het Hoofdbestuur en den Burgemeester weer, na één dag straf, werd verleend, kwam Burgemeester W endelaar in een later plaats gehad hebbend onderhoud met het Hoofdbestuur over een, dat intrekking van vergunningen bij wijze van straf in het vervolg niet meer zou plaats hebben, zonder dat vooraf met het Hoofdbestuur overleg zou zijn gepleegd. Als een staaltje van ergerlijke willekeur eens Burgemeesters mag niet onvermeld blijven, dat de Burgemeester in de gemeente Huizen (N. H.), die eene vergunning tot het geven van open bare bioscoopvoorstellingen had geweigerd, op ons verzoek, waar om dit was gebeurd, kortweg antwoordde: „dat zijn besluit is gegrond op principieele redenen!" Een groot aantal conferenties met overheidspersonen* Zooals uit de voorgaande beschouwingen reeds duidelijk zal zijn geworden, is het aantal conferenties, dat met overheidsper- sonen is gehouden, waardoor veel tijd van de leden van het Dage- lijksch Bestuur is beslag is genomen, zeer groot geweest. Daargelaten de uitgebreide correspondentie, welke tusschen het Hoofdbestuur met autoriteiten van Staat en Stad gevoerd is, zijn de navolgende conferenties gehouden: 1. Op 19 April tusschen de heeren D. Hamburger Jr., voorzitter, A. P. du Mee, gedelegeerde, en A. de Hoop, administrateur, met den Burgemeester van Alkmaar, den heer Wendelaar;

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 22