31 geen deel meer uitmaken resp. van het Hoofdbestuur en van de „Commissie van Geschillen", sluit het Hoofdbestuur zich van harte aan. Hoofdbestuursvergaderingen, Niet minder dan twintig hoofdbestuursvergaderingen werden in het afgeloopen jaar gehouden, in eene waarvan de heer A. P. d u Mee, na de gehouden jaarvergadering, tot gedelegeerde in het Dagelijksch Bestuur werd benoemd. Verscheidene malen moest het Hoofdbestuur van zijne in artikel 19 der Statuten geregelde bevoegdheid gebruik maken tegen leden, die of zich niet hebben gehouden aan de Bondsbesluiten, of, door publicatie van onwaardige reclame, de waardigheid van het film en bioscoopbedrijf in de waagschaal hebben gesteld. Eén filmverhuurster, die gedurende langen tijd films had ge leverd aan een geboycot theater, werd de straf van boete tot een bedrag van 1000.opgelegd. Aanvankelijk werd van deze boete oplegging beroep aanhangig gemaakt, dat echter op het eind van het jaar weer werd ingetrokken. Eén lid-exploitant werd beboet voor een bedrag van 100. wegens het publiceeren van onwaardige reclame, tegen welke straf hooger beroep werd aangeteekend, dat nog in 1928 behan deld moet worden. Voor soortgelijke feiten werden drie andere leden-bioscoopexploi- tanten beboet; één voor een bedrag van 25.en twee ieder voor een bedrag van 10.terwijl aan een tweetal bioscoop directeuren en aan een filmverhuurder een waarschuwing werd gezonden wegens het onrechtmatig gebruik maken van andermans titels, Het Hoofdbestuur benoemde in het begin van 1927 in de plaats van den heer L. Schetser te Haarlem, tot lid van den Raad van Beroep den heer E. Alter te 's-Gravenhage, die later weer ontslag nam en in wiens plaats daarop met ingang van 1 Januari 1928 benoemd werd de heer H. Gerschtanowitz te Rotterdam. Vervolgens werd in de plaats van den heer A. v a n D ij k te Amsterdam, die wegens uittreden uit het bedrijf ontslag had genomen, tot lid van den Raad van Beroep benoemd de heer J. Godefroa te Amsterdam. 't Is niet wel doenlijk eene opsomming te geven van het ver handelde in al de 20 Hoofdbestuursvergaderingen, waarvan tel kens publicatie in het vakblad is gedaan. Eenige malen moest het Hoofdbestuur tusschenkomst verleenen

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 32