32 bij onderlinge concurrentie-twisten tusschen bioscoopexploitanten op bepaalde plaatsen. Naar aanleiding van een geschil tusschen een onzer leden met twee musici, werd in samenwerking met den Nederlandschen Toonkunstenaarsbond eene uitsluiting ten opzichte van beide toon- kunstenaars afgekondigd. Het Hoofdbestuur besloot adhaesie te betuigen met het door het Verbond van Ned. Werkgevers aan de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal gezonden adres tegen het wetsontwerp op de N. V., dat vergezeld ging van een proeve van een wetsvoorstel tot wijziging van de bestaande artikelen in het wetboek van koop handel op de naamlooze vennootschappen. Verder besloot het Hoofdbestuur adhaesie te betuigen met het door de afdeeling Rotterdam aan den Raad der Gemeente Rotter dam gezonden adres, waarin aangedrongen werd op verlaging der vermakelijkheidsbelasting. Uitvoering gevende aan het besluit der jaarvergadering, is het Hoofdbestuur een overeenkomst aangegaan met de Eerste Neder- landsche Verzekering-Maatschappij op het Leven en tegen Inva liditeit, gevestigd te 's-Gravenhage, waarbij de Bondsadministra teur, na het bereiken van zijn 60ste levensjaar, eene jaarlijksche lijfrente van een bepaald bedrag is verzekerd. (De afdeeling Am sterdam heeft 2/9 van de verschuldigde jaarlijksche premie voor hare rekening genomen). Door het Hoofdbestuur werden maatregelen voorbereid om tot geleidelijke doorvoering van het beginsel van het verplichte lid maatschap te komen. Het secretariaat* De toeneming van de bemoeiingen van den Bond, waardoor in het afgeloopen jaar van de hoofdbestuursleden meer tijd gevergd werd, heeft zooals begrijpelijk is eene aanmerkelijke uitbrei ding van de werkzaamheden van het secretariaat tengevolge gehad. De administratieve beslommeringen, verbonden aan het zich steeds verder ontplooiend Bondsleven, hebben zelfs zulke afme tingen aangenomen, dat de tegenwoordige huisvesting van het secretariaat dringend verbetering behoeft. In verband hiermede werden voorstellen voorbereid, om ten spoedigste eenige kantoor lokalen te huren, waarin het secretariaat ondergebracht kan worden. Tal van rapporten werden in het afgeloopen jaar samengesteld, o.a, met betrekking tot de uitvoering van de bioscoopwet, tot de

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 33