34 Bazar te 's-Gravenhage zal worden gehouden, heeft het Hoofd bestuur den steun van den Bond toegezegd. Op uitnoodiging van dit Bestuur werd de Bondsvoorzitter, de heer D. Hamburger J r., door den Bond afgevaardigd in het Tentoonstellingscomité. Op uitnoodiging van het Bestuur der Vereeniging van Parti culiere en Gemeentelijke Bioscoop-commissies in Nederland heeft een deputatie uit het Hoofdbestuur de algemeene vergadering dezer Vereeniging bijgewoond, waar het vervolg-verslag der Staatscommissie betreffende het bioscoopvraagstuk werd be handeld. De Minister van Justitie, de heer mr. dr. J. Donncr, had het Hoofdbestuur verzocht twee vertegenwoordigers aan te wijzen tot bijwoning van eene bijeenkomst van belanghebbende organisaties over de verhoudingen op het gebied van muziekauteursrechten, welke naar het oordeel van Zijne Excellentie „niet steeds zijn gelijk zij kunnen en behooren te zijn, zulks tot nadeel der betrokkenen". Door het Hoofdbestuur werden tot vertegenwoordigers van deri Bond aangewezen de heeren D. Hamburger Jr., voorzitter en A. L. Hoogenstraaten, secretaris, die op 5 November de eerste bijeenkomst op het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarop later meer vergaderingen zouden vol gen, hebben bijgewoond. Ofschoon de aangelegenheden, welke onder de rubriek „diver sen" kunnen worden gerangschikt, niet alle opgesomd kunnen worden, zou aan de volledigheid in ieder geval zeer te kort worden gedaan, indien hierbij geen melding zou worden gemaakt van het verdwijnen van het weekblad Kunst en Amusement", waarvan het laatste nummer op 26 Maart 1927 verscheen. Voor het bedrijf is de opheffing van dit blad geen verlies, dat door de leden van den Bond, die voornamelijk in de laatste jaren van het bestaan van „Kunst en Amusement" allesbehalve aangenaam door de redactie van dit blad zijn bejegend al te zeer wordt betreurd. De Bondsarbitrage» De zittingen van de „Commissie van Geschillen" werden ook in het afgeloopen jaar weer allen gepresideerd door den heer D. Hamburger te Amsterdam, die het algemeen vertrouwen der arbiters bij voortduring genoot. Ter gelegenheid van zijn 60sten verjaardag boden de leden en de secretaris der „Commissie van Geschillen" als blijk van

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 35