41 kwamen er niet minder dan 1275 brieven binnen, welke steeds, voor zoover mogelijk, nog denzelfden dag werden beantwoord. Van de belangrijkheid onzer Afdeeling kan men zich misschien het beste een beeld vormen, wanneer men weet, dat het totaal der wanbetalingen, door onze leden aan onze administratie gemeld, bedroeg 159.021.74 (één honderd negen en vijftig duizend een en twintig gulden vier en zeventig cents), waarvan slechts een bedrag van ƒ6.302,— (zes duizend drie honderd en twee gulden) voor- loopig nog ongeïnd is gebleven, waarbij men rekening gelieve te houden, dat in dit laatste bedrag de vordering op de gefailleerde bioscoop-exploitatie van het Scala-theater te Den Haag, groot 4.920.begrepen is. Waar in het jaarverslag van den Nederlandschen Bioscoop Bond van 1926 melding wordt gemaakt van de goede en nuttige samen werking tusschen het Secretariaat van den Bond en de Administratie van de Bedrij f saf deeling Filmverhuurders, willen wij niet nalaten er mededeeling van te doen, dat deze samenwerking ook door onze administratie steeds op zeer grooten prijs werd gesteld, hetgeen ons instituut zeer vaak het werk vereenvoudigde. Wij hopen, dat deze samenwerking ook in de toekomst steeds mag blijven zooals ze nu is. Leden. Onze Afdeeling telde 1 Januari 1927 40 leden. Gedurende den loop van het jaar werden als lid ingeschreven: Berg Film Comp. te Amsterdam. Filmverhuurkantoor „Rialto" te A'dam. Minerva Film te Amsterdam. N.V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie te Leiden. Comptoir Commercial Sapho Film te Den Haag. Filmverhuurkantoor Monopole te R'dam. Filmverhuurkantoor „Emma" te Hoensbroek. Filmverhuurkantoor ,,De Kroon" te Uithuizen, terwijl om diverse redenen afvielen: G. Leeners Filmproduction te Zandvoort Filmverhuurkantoor H.V. te Den Haag. Filmverhuurkantoor A. Tuschinski te Rotterdam. Centraal Filmbureau te Amsterdam, zoodat op 31 December 1927 onze Afdeeling 44 leden telde.

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 42