4$ 40 90.000 Ie 90.000 lx/2 5„ 50 100.000 Ie 100.000 7l/2 5 volgende 100.000 Kwu. 5 cent. rest 3l/i cent. Uit dezen staat blijkt, dat de tarieven thans varieeren van 5 tot 15 cent per K.W.U. In 1925 varieerden de tarieven van 8l/2 tot \7]/2 cent en in 1924 van 12% tot 20 cent per K.W.U. De vooruitgang is dus wel merkbaar. Behalve voor eene vermindering van het tarief heeft het Bestuur thans eindelijk de Directie der G.E.W. ook kunnen winnen voor de terugbetaling der waarborgsommen aan hen, die gedurende drie f jaren stipt aan hunne financieele verplichtingen hebben voldaan. Zoo is dus ook aan dit onrecht, waartegen zoo lang gestreden moest worden, een eind gekomen. De propaganda bij de raadsverkiezingen in 1927, die vanwege de afdeeling Amsterdam is gevoerd, dit in verband met de omstan digheid, dat op de lijst van den Vrijheidsbond als één der candi- daten was geplaatst de naam van den heer A. de Hoop, den administrateur onzer afdeeling, is, hoewel een volkomen succes uit bleef, niettemin vrij goed geslaagd. Dat door deze propaganda de door de Afdeeling aanbevolen candidaat bijna 3000 stemmen verwierf, stemt tot groote tevreden heid. Het lijdt geen twijfel, dat bij een volgend optreden een geheel bevredigend resultaat zal worden verkregen. Na de machtiging bekomen te hebben van de Ledenvergadering, is op 21 Maart 1927 bij notarieele acte opgericht de Stichting „Bio- Vacantieoord", die van verschillende zijden met sympathie is be groet. Het Bestuur dezer Stichting heeft zich voorgesteld binnen afzien- baren tijd een mooi doelmatig vacantieoord te doen verrijzen, waar op de Amsterdamsche bioscoopdirecteuren, die daartoe het initiatief hebben genomen, trotsch zullen kunnen zijn. Dank zij de medewerking van de meeste leden der afdeeling, alsmede van verschillende collega's buiten Amsterdam, kon in het afgeloopen jaar reeds meer dan 16.000,door geldinzamelingen in onderscheidene bioscopen in de kas der Stichting gestort worden. En zoo konden, door dit initiatief, in den afgeloopen zomer reeds 50 kindertjes uit Amsterdam meer dan een maand in een der koloniehuizen té Egmond aan Zee doorbrengen.

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 46