46 Met de gemeentelijke autoriteiten, zoowel met het Amsterdam- sche Gemeentebestuur, als met de Gemeentelijke Bioscoopcom missie, bestond in het afgeloopen jaar eene aangename verstand houding. Des te meer valt het te betreuren, dat Burgemeester en Wethou ders niet tot eenige tegemoetkoming geneigd bleken ten aanzien van de dezerzijds in 1926 bij herhaling gedane verzoeken, om de vermakelijkheidsbelasting te verlagen en zelfs aan den Gemeente raad hebben voorgesteld het aangenomen voorstel van de raads leden Romme en Boissevain inzake een nader onderzoek als afge daan te beschouwen, waarmede de Raad op 28 Januari 1927 zich heeft vereenigd. Na eenige vriendschappelijke conferenties met den heer Burge meester is het Bestuur er wel in geslaagd van B. en W. de toezeg ging te verkrijgen, dat na afloop van het desbetreffend contract met de firma van Houten te Weesp de van gemeentewege te verstrek ken toegangsbewijzen niet langer van een reclame zullen worden voorzien. Ook ten aanzien van de voor het bedrijf schadelijke film vertoo ningen, welke gegeven worden door speeltuinverenigingen, heeft het Bestuur onderhandelingen gevoerd met den heer Burgemeester. De resultaten van de gevoerde besprekingen zullen wellicht in den loop van dit jaar merkbaar worden. Ten slotte heeft het Bestuur weten te bereiken, dat de heer Bur gemeester ontheffing heeft verleend van de in de vergunning voor komende verbodsbepaling met betrekking tot het verspreiden van reclamebiljetten op den openbaren weg. Wat het interne leven in de Af deeling betreft, moge herinnerd worden aan het besluit van de jaarvergadering, om het bestuur in plaats van uit zeven, slechts uit vijf leden te laten bestaan. De praktijk in het afgeloopen jaar heeft het Bestuur doen inzien, dat het beter is de leiding in handen te geven aan een uit zeven personen bestaand bestuurscollege, weshalve een desbetreffend voorstel is voorbereid. Een der bekwaamste bestuurderen, de heer A. van D ij k, is in het afgeloopen jaar uit het Bestuur getreden, omdat hij het Amster- damsche bioscoopbedrijf vaarwel heeft gezegd. Bestuur en leden hebben den afgetreden secretaris in een speciaal daarvoor belegde bijeenkomst, zoowel door aanbieding van een prachtig souvenir, als door het houden van zeer waardeerende toe spraken, blijken gegeven van de hoogachting en dankbaarheid, waar mede zij ten aanzien van den heer van Dijk vervuld zijn.

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 47