47 Het Bestuur beschouwt het als een groot voorrecht, dat de heer van Dijk, door zijn aanblijven in het Bestuur van de Stichting „Bio- Vacantieoord", het contact met het Amsterdamsche bedrijf blijft behouden. Het Bestuur der af deeling heeft in 1927 25 vergaderingen ge houden, waarin verschillende aangelegenheden van algemeen be drijfsbelang behandeld werden, terwijl ook zaken, die een plaatse lijk en soms ook een persoonlijk karakter droegen, werden afgedaan. Verder werden er zeven ledenvergaderingen gehouden. Op 27 Januari 1927 heeft de jaarvergadering plaats gehad, waar in o.m. het aantal bestuursleden op vijf werd teruggebracht. Het aldus ingekrompen Bestuur werd teen als volgt samenge steld: A. P. du Mee, Voorzitter. Veerman, Vice-Voorzitter. A. van Dijk, Secretaris. J. Kroonenberg, Penningmeester. H Ehrlich, Gedelegeerde. Voorts werden eenige formeele wijzigingen in verband met de veranderde Bondsstatuten, in het Huishoudelijk Reglement aan gebracht. De ledenvergadering van 17 Maart 1927 besloot tot het op richten van de Stichting ,,Bio-Vacantieoord" en benoemde verder eene propaganda-commissie, bestaande uit de heeren: A. P. du Mee, J. Veerman, W. Hamers, J. ter Linden, en J. Otter ter aanbeveling van den Raads-candidaat, den heer A. de Hoop. In de nachtvergadering van 20 op 21 April 1927 werden de maatregelen voorbereid tegen de speeltuinverenigingen, die door hunne film vertooningen het bedrijf een deloyale concurrentie aandoen. De vergadering van 30 Mei 1927 besloot tot het vorderen van een hoof delijken omslag ter bestrijding van de kosten, die door de Propaganda-commissie ter aanbeveling van den raads-candidaat de Hoop waren gemaakt, terwijl in deze vergadering in de plaats van den heer A. van D ij k tot secretaris benoemd werd de heer J. Buisman. Op 13 Juni 1927 was eene ledenvergadering belegd op verzoek van een 17-tal leden in verband met het door de aanvragers der vergadering vermeende gevaar van het z.g. blokkeeren van films. Tot een bepaald besluit is deze vergadering niet gekomen.

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 48