VERSLAG over het jaar 1927, van de Af deeling Den Haag van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, uitgebracht in de Jaar- lijksche Algemeene Vergadering, gehouden op Woens dag den 15 Februari 1928. Hiermede hebben wij de eer, U overeenkomstig art. 19 van het Huishoudelijk Reglement onzer Afdeeling, verslag uit te brengen over het jaar 1927. Het afgeloopen jaar kenmerkte zich vooral door de actie, door onze Afdeeling op touw gezet, tot behoud van den zetel, die op haar initiatief reeds in den Gemeenteraad was bezet. Het mocht ons gelukken in samenwerking met andere vereenigingen, dank zij de groote offervaardigheid onzer leden in het algemeen en de groote en energieke toewijding van die leden in 't bijzonder, die wel in het Comité van Actie hebben willen deelnemen, onzen can- didaat den heer E. Viskoper Szn. met een beduidend aantal stem men te zien gekozen. De heer Alter meende als secretaris onzer Afdeeling te moeten bedanken. Ondanks herhaalde pogingen is het niet gelukt den heer Alter van zijn besluit te doen terugkomen. Het is ons een behoefte, den afgetreden secretaris van harte dank te zeggen voor hetgeen hij jarenlang als secretaris op een wijze, die boven eiken lof verheven is, in deze functie heeft verricht. Een finantieele kwestie, die tusschen onze Afdeeling en het Hoofdbestuur was gerezen, is na een gecombineerde vergadering op een bevredigende wijze opgelost. Over het algemeen was de opkomst der leden ter vergadering bevredigend. Bedroeg het ledenaantal bij het begin van het jaar 10, n.1. Alham- bra, Apollo, Asta, City, Centraal, Flora, Luxor, Thalia, Trianon, Passage, zoo bedraagt dit aantal thans 11, door toetreding van Olympia en Seinpost, terwijl Trianon van de lijst der bioscoop theaters werd geschrapt. Bovendien moet worden gememoreerd, dat Scala gedurende eenige weken lid onzer Afdeeling was. In den loop van het jaar ging de Directie van het Luxor Theater over in handen van den heer Blom, die hiermede drie theaters, n.1 Alham- Bij het verzenden van dit boekje was de Rekening en Verantwoording over 1927 van de afdeeling Den Haag nog niet ontvangen.

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 51