Afdeeling Rotterdam. VERSLAG over het jaar 1927, van de Afdeeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, uitgebracht in de Alge- meene Vergadering, gehouden op Donderdag 16 Febru ari 1928, In tegenstelling met de verschillende andere afdeelingen van den N. B. B., welke meerdere jaren bestaan, heeft de afd. Rotterdam het genoegen, U haar eerste verslag aan te bieden. De Rotterdam- sche Bioscoopexploitaties waren reeds jaren georganiseerd in de Vereeniging van Directeuren van Openbare Vermakelijkheden te Rotterdam. De tegenstrijdige belangen tusschen het bioscoopbedrijf en de andere vermakelijkheden waren oorzaak, dat bij de bioscoop exploitanten het idee ontstond, om een afdeeling op te richten van den Nederlandschen Bioscoopbond. Deze oprichtingsvergadering had plaats op Zaterdag 19 Maart 1927 in het gebouw de Cool. Op deze vergadering waren aanwezig van het Hoofdbestuur de Heeren: A. P. Du Mee, Voorzitter, H. Ehrlich, gedelegeerde en A. de Hoop, administrateur. De Rotterdamsche Bioscooptheaters waren als volgt vertegenwoordigd: Grand Theatre, Thalia-, W. B.-, Luxor-, Centraal-, Cinema Royal-, Olympia-, Scala-, Prinses- en Imperial Bioscoop. Na een zeer geanimeerde discussie, werd onder gelukwensch van het Hoofdbestuur de afdeeling Rotterdam opge richt, en werd als voorloopig bestuur gekozen: A. de Jong, Voor zitter, H. Bollongino, Secretaris, P. Vermeer, Penningmeester, S. den Hartogh, Vice-Voorzitter en Karl Weisbard, Gedelegeerde. Dit voorloopig bestuur heeft in het afgeloopen jaar niet stil ge zeten. Direct werd een aanvang gemaakt met den strijd voor belas tingverlaging en verlaging van de Electriciteits-tarieven. Een groot aantal adressen werd verzonden aan den raad en B. en W. Verschillende besprekingen hadden plaats met vooraan staande autoriteiten. In de Bioscoop-theaters werden filmpjes ver toond, waarop in duidelijke bewoordingen werd aangedrongen op verlaging van de vermakelijkheidsbelasting en de Electriciteits- tarieven. Aan de verschillende politieke partijen, welke deze eischen wil den ondersteunen, werden zalen ter beschikking gesteld tijdens de

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 53