53 gemeenteraadsverkiezingen. Mede onder onzen invloed werden door de Rotterdamsche Arbeiders-Zangvereenigingen adressen tot den raad gericht, voor verlaging der belasting op de vermakelijk heden. Doch helaas, de politiek, die ook een woordje medespreekt in deze vraagstukken, was oorzaak, dat de vermindering in het afgeloopen jaar tot de vrome wenschen bleef. Doch wij zijn de meening toegedaan, dat onze propaganda dit jaar hare uitwerking niet zal missen, en hopen wij in het volgend jaarverslag u daar omtrent gunstiger mededeelingen te kunnen doen. Het voorloopig bestuur had in het afgeloopen jaar verschillende conferenties met autoriteiten, daar waar de belangen van de leden in het gedrang kwamen. Ook met de dagbladen werd geconfereerd - over verlaging van de advertentie-tarieven en meerdere medewer- king voor het bedrijf. Het jaar 1927 kon de af deeling besluiten met een zeer goede daad, n.1. de collecte voor het Bio-Vacantieoord, welke collecte plaats vond onder leiding van de afdeeling Rotterdam, met het buitengewoon gunstig resultaat, dat een bedrag werd opgehaald van pl.m. 3,700. Bij het in werking treden van de Bioscoopwet past het ons, een woord van waardeering te spreken jegens de afgetreden Bioscoop- Commissie, welke onder Voorzitterschap van den Heer Stout, op een aangename wijze met het bedrijf heeft samengewerkt. Het zal dan ook in de bedoeling liggen van het bestuur der afd. Rotterdam, om met de te benoemen commissie van toezicht op de naleving van de Bioscoopwet, op dezelfde charmante wijze samen werking te zoeken, zoowel in het belang van het bedrijf als in het belang eener stipte nakoming van de Bioscoopwet. Bij verschillende gelegenheden, als jubilea en opening van ge restaureerde theaters, gaf de afdeeling blijk van hare belangstelling. 4 Het aantal leden van de afdeeling bestaat thans uit 14, zijnde alle Rotterdamsche Bioscoop-theaters: Asta-Theater, Corso-theater, Centraal-theater, Cinema-Royal, Grand Theatre, ïmperial, Luxor- Theater, Olympia-theater, Ooster-theater, Princes Theater, Thea ter Scala, Transvalia, W. B. Theater, Thalia-theater. Rotterdam, Februari 1928. Hte Bestuur van de Afd. Rotterdam v. d. N. B. B. De Secretaris, (w.g.) H. BOLLONGINO.

Jaarverslagen | 1927 | | pagina 54