Bijlage K. Geen verschuldigdheid van invoer» rechten over de vertooningsrechten van aims. Vonnis van de Tariefcommissie op een ingesteld beroep tegen een onjuiste be slissing van de Commissie van Beoor- deeling. De Tariefcommissie: beslissende op een, ingevolge artikel 4 der Waardewet 1906 Staatsblad 216, door de N.V. Baltica Scheepvaart en Transport- kantoor te Amsterdam ingesteld beroep tegen de uitspraak van de Commissie van Beoordeeling in Noord-Holland, met betrekking tot eene zending: E. T. 5 1 pak bruto 17 kilogram inhoudende 1 belichte film van celluloid, zijnde tweede copie der film ,,Twinkletoes", 1910 Meter, welker waarde ten invoer werd aangegeven op 375,en door de betrokken ambtenaren der Invoerrechten werd vastgesteld op f 1528.—; Gezien de overgelegde factuur van Film First National te Parijs ten name van N.V. ,,Ufa Film Maatschappij" te Amster dam, als eindbedrag Fr. 3629.aangevende, welke factuur door de Commissie van Beoordeeling niet is gevolgd, omdat daarin al leen de zoogenaamde printprijs is vermeld; overwegende, dat, blijkens het in hare beslissing uitgesproken oordeel, die Commissie van meening is, dat de waarde in den zin der Wet niet alleen den z.g. printprijs, doch tevens het ver- tooningsrecht omvat en dat zij aan de hand van ter zake ingewon nen inlichtingen, de waarde in totaal op f 1528.d. i. op f 0.80 per Meter, heeft bepaald; overwegende, dat appellante in hoofdzaak heeft aangevoerd: dat h, i. reeds uit de gelijkstelling, in post 39 van het tarief, van cinematografische films volgt, dat voor de vaststelling bestemde Kodakfilms en dergelijke volgt, dat voor de vaststelling van het invoerrecht in casu slechts in aanmerking komt de waarde van de concrete materieele filmrol de z.g. copie en dat dan ook hier niet gedacht kan worden aan het abstracte begrip c.q. met het woord „film" wordt aangeduid, n.1. de op de filmrol verbeelde handeling, de psychische of artistieke eenheid respectievelijk ,,het werk van letterkunde, wetenschap of kunst", in den zin der Auteurswet; 109

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 105