Eenige malen is hierover met de leiders van persorganen gecon fereerd. Het resultaat van de exploitatie-uitkomsten in het voorafgaand jaar, dat ondanks het toenemend bezoek aan de Amsterdamsche bioscopen teleurgesteld heeft, is een punt van de aanhoudende zorg van het Afdeelingsbestuur, dat zich ervan bewust is, dat geen gun stiger resultaat te verkrijgen is zoolang de op het bedrijf drukkende lasten niet verlicht worden. Vandaar dat het ook in 1929 eenige malen met de bij de belastingen betrokken gemeentelijke autori teiten overleg heeft gepleegd om het bedrijf uit den knellenden druk der belastingen te helpen. Voor het jaar 1930 is echter geen hoopvolle toezegging gekregen, maar. het eerlang in werking treden van de wet, houdende her ziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten, geeft toch wel uitzicht op vermindering der lasten, welke ten gevolge van den zwaren druk de ontwikkeling van het bioscoop bedrijf belemmerd hebben. Over interne bedrijfsaangelegenheden hebben in het afgeloopen jaar behalve met het Bestuur der Afdeeling Rotterdam, zooals reeds gememoreerd, ook besprekingen plaats gehad met het Bestuur dei- Bedrij f saf deeling Filmverhuurders, meer speciaal met betrekking tot de voorgekomen moeilijkheden bij het doorzenden der films vanuit Amsterdam naar de gemeenten buiten de hoofdstad gelegen. Ook met het Hoofdbestuur is meermalen geconfereerd, hoofd zakelijk over het conflict in het Zuiden, waarbij gebleken is, dut het hoogste bestuurscollege van den Bond aan voortdurend overleg over zijn te voeren beleid zoowel met het Bestuur der Afdeeling Amsterdam als met de andere Afdelingsbesturen groote waarde gehecht heeft. Het Afdeelingsbestuur heeft tot zijn leedwezen een beroep moeten doen op het Hoofdbestuur, om op grond van de Statuten het lid der Afdeeling, den heer A. P. du Mee, te dwingen tot het betalen der boete a 250.welke hem wegens zijn in strijd met het des betreffend afdeelingsbesluit inzake het niet-adverteeren in het dag blad „De Telegraaf" gepleegde handeling opgelegd is, doch welk boetebedrag deze oud-voorzitter van de afdeeling geweigerd heeft te betalen. Toen het Hoofdbestuur daarop de sanctiemaatregel uitgevaar digd heeft, waartoe dit college aan de hand van de Statuten be voegd is, heeft de heer du Mee, steeds verder van zijn collega's afdwalende, de inmenging van den Rechter ingeroepen om zich 122

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 116