Af deeling Rotterdam. VERSLAG over het jaar 1929 van de Af deeling Rot terdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, uitge bracht in de Algemeene Vergadering, gehouden op Don derdag 30 Januari 1930 in de bovenzaal van het Café „de Cool", Kruiskade, Rotterdam. Gaarne voldoen wij aan het bepaalde in ons huishoudelijk regle ment om U een beknopt overzicht aan te bieden betreffende de meest belangrijke gebeurtenissen in onze af deeling. Het jaar 1929 was in tegenstelling met de verwachtingen een periode, welke geen groote opleving in het bioscoopbedrijf bracht. Ondanks het brengen van kostbare installaties voor de geluidsfilm en de daarmede gepaard gaande hooge filmhuurprijzen, is er in 1929, afgezien van eenig sporadisch succes, geen groote opleving in ons bedrijf geweest. Dit kan misschien worden toegeschreven aan het feit, dat men zich nog in een overgangsperiode bevindt. Hopenlijk dat 1930 beter zal worden. Verschillende exploitanten hebben hunne gebouwen doen restau- reeren, zoodat Rotterdam trotsch kan zijn op het groot aantal goed ingerichte bioscooptheaters. Het is te begrijpen, dat onze voornaamste strijd zich ook dit jaar heeft gericht tegen de hooge vermakelijkheidsbelasting. Niets werd door ons onbeproefd gelaten, zooals het bezoeken van raadsleden, het zenden van adressen, het doen geven van persbeschouwingen enz. Wel is men in raadskringen tot inzicht gekomen, dat er een verandering moet komen in het percentage, doch politieke gronden zijn ook dit jaar weer eene belemmering geweest voor de verlaging der belasting. Ons werd wel een eventueele herziening in het voor uitzicht gesteld voor 1930 in verband met de nieuwe financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Ons Bestuur zal in deze zeer actief blijven. De strijd in het Zuiden en de daaruit voortgekomen poging van 125

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 119