eenige leden, om het gezag en prestige van den Bond te onder mijnen was oorzaak, dat het afdeelingsbestuur groote kosten moest maken tot het bijwonen van verschillende vergaderingen, uitge schreven door het Hoofdbestuur. Het heeft ons voldoening gegeven, dat de aanval op onze organisatie, dank zij onze medewerking, is afgeslagen en de Bond sterker dan ooit uit dezen strijd te voor schijn getreden is. Voor een conflict, eenig in de geschiedenis van het Nederland- sche Bioscoop-bedrijf, zag onze afdeeling zich gesteld, n.1. het allen bekende conflict met de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Onze afdeeling, het onwelwillend geschrijf tegen het bioscoopbedrijf moede, heeft met instemming van alle leden besloten om gedurende een zeker tijdstip, niet meer te adverteeren in de Nieuwe Rotter damsche Courant. Dit had tengevolge, dat er een scherpe aanval van de zijde der N. R. Ct. op ons bedrijf werd gedaan, doch wij hebben gemeend van onze publiciteitsmacht op het witte doek ge bruik te moeten maken om het publiek omtrent de beteekenis van het conflict in te lichten. In dit stadium van het conflict kunnen wij natuurlijk niet uitvoerig uitweiden, doch wij hebben de overtuiging, dat onze rechtvaardige strijd tegen de ongemotiveerde aanvallen van de N. R. Ct. met succes zullen worden bekroond. Zeer vele besluiten tot het verbeteren van het bedrijf, tot weg ruiming van vele misstanden, werden door de afdeeling genomen en uitgevoerd. De samenwerking met de verschillende autoriteiten was van aan- genamen aard; ten allen tijde werd onze afdeeling als de officieele vertegenwoordigster van het Rotterdamsche bioscoopbedrijf in be langrijke aangelegenheden erkend. Ook aan persoonlijke waardee ring heeft het niet ontbroken. Toen onze Voorzitter benoemd werd tot Officier in de Orde van Nichan Iftikhar mocht ook hij van officieele zijde veel waardeering ontvangen. De samenwerking met de plaatselijke commissie van toezicht is tot wederzijdsche tevredenheid zeer goed. Ook onderling is de verhouding tusschen de leden, meer nog dan vroeger op een collegiaal vriendschappelijk standpunt gekomen. Allen hebben ingezien hoe noodzakelijk het is dat wij een gesloten front vormen. 126

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 120