Afdeeling Groningen. JAARVERSLAG over 1929 van de afdeeling Groningen van den Nederlandschen Bioscoop~Bond. Voldoende aan artikel 20 van het huishoudelijk reglement hebben wij de eer hieronder te laten volgen het jaarverslag van de afdeeling Groningen" van den Nederlandschen Bioscoop-Bond over 1929. Ledenaantal op 1 Januari 1930: 29. Bestuur: Hierin kwam geen verandering. Er werden gehouden: 9 leden- en 2 bestuursvergaderingen. Subsidies: Er werd 25.subsidie verleend aan het Bio-Vacan- tieoord. Het jaar 1929 was voor onze afdeeling zeer belangrijk. In de eerste plaats kwamen er zeer belangrijke wijzigingen in de verhou ding tusschen den Nederlandschen Bond en de Plaatselijke en Pro vinciale Afdeelingen, doordat alle besluiten der afdeelingen aan de goedkeuring van het Hoofdbestuur van den Bond onderworpen moeten worden; en 2o. iedere afdeeling voor zijn eigen financiën heeft te zorgen. Dat aan de zelfstandigheid der afdeelingen hierdoor een groote knak toegebracht is, behoeft geen betoog. Ook de afschaffing der volmachten is speciaal voor onze afdee ling met zijn verspreid wonende leden van groot belang. Een pogimj onzer afdeeling om een tusschenvoorstel te doen aannemen kon geen genade vinden. Naar aanleiding van bovengenoemde wijzigingen werd door de algemeene vergadering besloten het aantal vergaderingen zooveel mogelijk te beperken en hiervoor in de plaats op iederen eersten Dinsdag van de maand officieuze bijeenkomsten te houden. De belangstelling der leden, alsook die van heeren filmreizigers voor deze bijeenkomsten, is zeer bevredigend te noemen. 128

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 122