Filmkeuring", gevestigd te Eindhoven, zoodra in die gemeenten een of meer leden door een schorsingsbesluit getroffen worden; 2°. om aan het Hoofdbestuur machtiging te verleenen alle, in verband met de in het Zuiden te voeren actie, te treffen maat regelen, zoowel va'n organisatorischen als van financieelen aard, te nemen; en 3°. om de aan deze actie verbonden kosten te doen dekken deels door uitkeeringen uit de Weerstandskas, zulks ingevolge het bepaalde in art. 25 der Statuten, en deels door heffing van een hoofdelij ken omslag. Zoo was dan de grootste actie, zooals de Bond er in zijn be trekkelijk kort bestaan nog nooit een had ondernomen, een feit geworden. Het behoeft nauwelijks betoogd, dat het Hoofdbestuur vooral in de eerste weken bij de uitvoering van de door de ledenvergade ring genomen besluiten met werk overladen was. Een financieele commissie, bestaande uit de hoofdbestuursleden, de heeren E. d e Hoop Az., penningmeester, S. Zon der van, secretaris, H. Ehrldch gedelegeerde en M. C. v. d. H u t (als plaatsvervan ger) werd benoemd, die na nauwgezet onderzoek het Hoofdbe stuur adviseerde tot het doen van bepaalde uitkeeringen aan de gedupeerde leden, wier bioscopen gesloten moesten worden. Het aantal gesloten bioscooptheaters nam geleidelijk toe. Op 10 Mei Werd het Luxor Theater te Sittard gesloten, gevolgd door: Cinema Palace, Royal Cinema en Cinema Pathé te Maas tricht op 31 Mei, Chicago Bioscoop, Luxor Theater, Nieuwe Bio scoop en Stadsschouwburg te Tilburg op 7 Juni, Cinema Parisien, Chicago Bioscoop en Rembrandt Theater te Eindhoven op 10 Juni, City Bioscoop, Familie Bioscope, Grand Theater en Scala Bioscoop te Venlo op 14 Juni, Nieuwe Bioscoop en Witte Bioscoop te Waal wijk eveneens op 14 Juni, Luxor Theater te Oosterhout op 28 Juni, Hollandia Bioscoop en Tonhalle Bioscoop te Kerkrade op 5 Juli, Hollandia Bioscoop te Spekholzerheide eveneens op 5 Juli, Cinema American te Roozenldaal op 9 Juli, Cinema Royal en Luxor Theater te 's-Hertogenbosch op 10 Juli, Hollandia Theater en Universal Theater te Heerlen op 23 Juli en Luxor Theater te Venray even eens op 23 Juli. In het geheel waren dus in 13 gemeenten 27 bioscopen gesloten, waarbij nog de reizende bioscoop van de firma Riozzi gevoegd 27

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 27