2. Voor films, die door een Commissie niet zijn toegelaten, wordt een beroepsinstantie in het leven geroepen, volgens regelen nader overeen te komen tusschen partijen in overleg met den Voor zitter der Centrale Commissie. 3. Geen films worden ter nakeuring aangeboden of aangeno men, die niet voorzien zijn van een keuringskaart der Centrale Commissie. 4. Bij beëindiging van het conflict worden alle tot nu toe in eern der aangesloten gemeenten uitgesproken schorsingen of slui tingen, die gebaseerd waren op het niet nakomen der nakeurings- verordeningen, onmiddellijk ingetrokken en worden de door den Bioscoopbond gesloten theaters tegelijkertijd voor openbare ver tooning opengesteld. 5. Alsdan mogen slechts vertoond worden de A- en B-films en de C-films, voor zoover zij op de tot heden door de Vereeniging uitgegeven lijsten van toelaatbaar geachte films voorkomen. 6. De niet toegelaten C-films kunnen ter keuring worden aan geboden op de wijze als in punt 1 is aangegeven. 7. Het wegens dit conflict ontslagen personeel wordt weder zonder uitzondering opnieuw op zijn oude plaats te werk gesteld. Na het voorstel te hebben toegelicht verzocht hij partijen te wil len berichten of zij bereid waren op 8 Augustus een gemeenschap pelijke conferentie te houden onder zijn voorzitterschap, met als grondslag het voorstel, dat hij geformuleerd had. Het Hoofdbestuur berichtte den heer Van Staveren, dat eenige punten in diens bemiddelingsvoorstel zonder twijfel een basis zou den kunnen vormen voor een vruchtbare bespreking tusschen par tijen, doch dat bijzonderlijk de toelichting, welke de voorzitter der Centrale Commissie voor de Filmkeuring" op zijn voorstel gege ven had, waarbij zoozeer de nadruk gelegd was op het centraal karakter der filmnakeuring, geenszins de instemming kon wegdra gen van het Hoofdbestuur, dat zich niettemin bereid verklaarde aan de conferentie van 8 Augustus deel te nemen, waaruit echter niet mocht worden, afgeleid, dat het Hoofdbestuur het bemidde lingsvoorstel zonder meer aanvaardbaar achtte en nog minder dat het de toelichting op dat voorstel onderschreef. Het bemiddelingsvoorstel-Van Staveren, dat in de pers publi- 30

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 30