catie vond, werd vooral door de belangrijke R.K. persorganen ook in het Zuiden des lands met instemming gecommentarieerd. Ook kwamen uit het Zuiden mededeelingen, dat verschillende Burgemeesters sterke neiging hadden het bemiddelingsvoorstel te aanvaarden. Een betreurenswaardig voorval in den Bond, dat bij het Be stuur der Zuidelijke Vereeniging de hoop deed voeden, dat er tweespalt in den Bioscoop Bond was gekomen het bleek later, dat men zich met ijdele hoop gevleid had was intusschen voor het Bestuur der Vereeniging uit het Zuiden aanleiding het bemid delingsvoorstel-Van Staveren, dat zooals gememoreerd in de katho lieke pers een gunstig onthaal had, van de hand te wijzen. De heer Van Staveren liet daarop bij schrijven van 6 Augustus weten, dat hij het beter achtte zijn bemiddelingspogingen voor- loopig te staken. Over de afwijzing door het Bestuur der Zuidelijke Vereeni ging van het voorstel-Van Staveren waren verschillende Burge meesters, die met het Hoofdbestuur den stand van zaken bespra ken, niet bijster te spreken en aan deze ontevredenheid werd uiting gegeven in een op 13 Augustus gehouden ledenvergadering van de Zuidelijke Vereeniging, die een motie aannam, waarin in be dekten vorm op hervatting der onderhandelingen aangedrongen werd. De op 5 Augustus bijeengeroepen Spoed-ledenvergadering van den Bioscoop-Bond die eerst enkelen leden, die gemeend hadden, dat het in troebel water goed Visschen is, met het resultaat, dat de actie voor langen tijd verlengd werd, op strenge wijze terecht gewezen had, keurde onvoorwaardelijk het beleid van het Hoofd bestuur goed. Met dit vertrouwensvotum kon dus de actie op krachtige wijze voortgezet worden. Openbare vergaderingen in het Zuiden. Reeds tevoren had het Hoofdbestuur door het beleggen van openbare vergaderingen in de bij het conflict betrokken gemeen ten het publiek volledig omtrent de actie ingelicht. Overal waar de vertegenwoordigers van den Bond het woord voerden op alle openbare vergaderingen spraken de Bonds voorzitter, de heer D. Hamburger Jr., het hoofdbestuurslid, de heer W. Peters en de Bondsadministrateur, de heer A. d e Hoop, terwijl afwisselend spreekbeurten vervulden de vice-voor- 31

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 31