INLEIDING. Het verslag over het afgeloopen boekjaar 1929, dat het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond de eer heeft aan te bieden, geeft een beeld van de veelomvattende werkzaamheden van den Bond op elk gebied, zulks ter verdediging van de belangen en ter bevordering van een steeds toenemende ontwikkeling van het film- en bioscoopbedrijf in Nederland. Problemen van economischen, socialen en organisatorischen aard, van wier oplossing de verdere ontplooiing van het film- en bio scoopbedrijf afhankelijk is, vragen voordurend de aandacht van den Bond. In dat verband moge herinnerd worden aan de moeilijkheden, voor welke het bedrijf zich gesteld ziet door de geluidsfilms, de centrale filmkeuring, de filmnakeuving door Katholieke gemeente besturen, de Vermakelijkheidsbelasting, de Personeele Belasting, alsmede door de invoering van nieuwe sociale maatregelen als: den verplichten rustdag voor musici en de verplichte ziekteverzekering, om dan verder-, niet te gewagen van de tegenwerking, welke schier dagelijks ondervonden wordt van bioscoop-vijanden", wier aantal gelukkig geleidelijk afneemt, doch die nog altijd in verschillende overheidslichamen en ook in enkele persorganen invloed ten nadeele van het bedrijf trachten uit te oefenen. Om al deze moeilijkheden te kunnen overwinnen is een krachtige, goed geoutilleerde organisatie noodig, zooals de Nederlandsche Bioscoop-Bond na twaalf jaren van harden strijd er een geworden is. Welke positie de Bond ten aanzien van de hierboven gememo reerde en ook andere nader te noemen vraagstukken, die nog niet tot volledige oplossing gebracht zijn, heeft ingenomen, moge uit den inhoud van dit jaarverslag blijken. GELUIDSFILMS. Reeds dertig jaar geleden heeft Edison aan de mogelijkheid van een sprekende en musiceerende film gedacht.

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 3