Amsterdam was en gedwongen moest worden zijn bondsfuncties neer te leggen, omdat hij zich schuldig gemaakt had aan het ver strekken van mededeelingen aan derden uit een op het Depar tement van Binnenlandsche Zaken gehouden conferentie met ver trouwelijk karakter, achtte zijn misdragingen jegens den Bond nog niet voltooid. Na eerst in samenwerking met enkele andere leden een poging te hebben gedaan de door den Bond gevoerde actie in het Zuiden te ondermijnen, in de hoop, dat bij het welslagen dier poging de Bond uiteen zou vallen, heeft deze zonderlinge figuur, die met zijn hem trouw gebleven collega uit Haarlem beboet werd krach tens een hoofdbestuursbesluit, dat door de Algemeene Ledenver gadering met algemeene stemmen bevestigd werd, de inmenging van den Rechter gevraagd, teneinde andermaal te pogen den Bond dwars te zitten. Ook nu weer heeft de heer Du Mee de gedragslijn gevolgd, welke hij zich meermalen afgebakend heeft om in het gevlei te komen van hen, wier diensten hij op een bepaald oogenblik van noode heeft. 't Is toch bekend, dat genoemde heer, wanneer hij de hulp der socialisten behoeft, zich in het socialistische partijorgaan „Het Volk" zonder eenige tegenspraak „partijgenoot" laat noemen, hoe wel hij niet in het ledenregister der S.D.A.P. ingeschreven staat. Op een anderen keer, wanneer hij voor een bepaald doel geloovige menschen aangenaam meent te moeten zijn, weet hij een devoot gezicht te zetten. En spreekt hij met vijanden van het bedrijf, dan gevoelt hij hoegenaamd geen schaamte, wanneer hij zich met min achting over zijn collega's uitlaat en zich dan verontschuldigt met de mededeeling, dat hij op een onzalig oogenblik in dit bedrijf verzeild is geraakt. Deze gedragslijn dus volgende, heeft de man met de afwisse lende aangezichten ten tijde van het bioscoopconflict om begrij pelijke redenen zijn sympathie geschonken aan een advocaat, die als slimme politicus gaarne aan zijn politieke vrienden in het Zuiden een dienst wilde bewijzen. Bedoelde advocaat, de heer mr. Romme (voorzitter der R. K. raadsfractie te Amsterdam) heeft onmiddellijk met geestdrift, in opdracht van den oud-voorzitter van den Bond den strijd aan- gegord om de organisatie, die het aangedurfd heeft een actie te voeren vóór recht en redelijkheid tegenover machtsmisbruik en wetsontduiking van een aantal hem bevriende Burgemeesters, om hals te brengen. 43

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 43