a. als het besluit niet genomen is met inachtneming van de regels der statuten en het huishoudelijk reglement; b. als het besluit strijdt met de wet, de openbare orde of de goede zeden; en c. als het besluit te kwader trouw is genomen. De advocaat van de eischers twijfelt aan de goede trouw van den Bond tegenover de twee beboete leden en hierop berust in hoofdzaak zijn geheele actie. Dat het boetebesluit, bekrachtigd door eene ledenvergadering met algemeene stemmen (circa twee honderd leden waren aan wezig) te kwader trouw kan zijn genomen; dit gelooven denkelijk zelfs de heeren Du Mee en Hartman niet. Over den afloop van dit proces behoeft de Bond zich waarlijk niet ongerust te maken. Ook tijdens het bioscoopconflict zijn nog eenige leden in het Zuiden in rechte vervolgd door den heer Louis Bouwmeester jr., die met een opschuiving van zijn contracten tot na het conflict geen genoegen heeft willen nemen. Tusschen partijen is echter een minnelijke schikking tot stand gekomen, zoodat dei procedure geen voortgang behoefde te hebben. DE R. K. FILMCENTRALE. De R. K. Filmcentrale, die na de beëindiging van het bioscoop conflict een belangrijk werk op zich genomen heeft door ter be hartiging van de geestelijke belangen van het Katholieke deel on zer bevolking meer aandacht aan het filmwezen te gaan wijden, dan tot nu toe geschied is, heeft zich van stonden aan op het standpunt gesteld, dat haar werk niet afbrekend, maar opbou wend moest zijn. Vandaar dat dit Katholieke instituut, dat met ingang van het nieuwe jaar een tijdschrift zou uitgeven ,,de R.K. Filmgids", door middel waarvan meer een lijn van eenheid getrokken zou worden in de algemeene Katholieke filmkeuring, te kennen gegeven heeft op samenwerking met het film- en bioscoopbedrijf ten zeerste prijs te stellen. In onderling vriendschappelijk overleg werden dan ook verschil lende regelingen getroffen, waardoor aan den eenen kant het werk van de R.K. Filmcentrale bij het bezien van films aanmer- 45

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 45