ojii 200 mogelijk door vriendschappelijk overleg, of als 'l niet anders kan door economischen druk de Vermakelijkheids- belasting tot ten hoogste 10 pet. overal in den lande verlaagd te krijgen. Het bedrijf is niet bij machte nog langer een hooger percentage op te brengen. Intusschen is reeds hier en daar plaatselijk, met steun van het Hoofdbestuur, gepoogd verlichting van belastingdruk te bereiken, o.a. in de gemeenten Apeldoorn, Arnhem, Dordrecht, Rotterdam. Schagen, Tilburg en Utrecht. Het resultaat is echter bedroevend. Slechts in een kleine ge meente, n.1. in Schaesberg, heeft men de Vermakelijkheidsbelasting van 20 tot 15 pet. teruggebracht. Personeele Belasting. Ook de Personeele Belasting, die ingevolge de nieuwe wet, rege lende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, in 1931 niet meer door het Rijk geheven wordt, maar onder den naam „Verteringsbelasting" een bron van inkomsten voor de ge meenten zal worden, eischt evenzeer belangrijke bedragen van het bioscoopbedrijf, ondanks het feit, dat het betrekken van bioscoop theaters in deze belasting niet op de wet steunt. De Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond heeft dan ook in het afgeloopen jaar besloten waar het tegen den geest der wet is, dat winkels, hotels, koffiehuizen en ook bioscooptheaters in de Personeele Belasting worden aangeslagen een actie op touw te zetten om voor de leden der bij dien Bond aangesloten organi saties, waartoe sinds kort ook de Nederlandsche Bioscoop-Bond behoort, ontheffing te verkrijgen van betaling der Personeele Be lasting, te beginnen voor het belastingjaar 1929. De Bioscoop-Bond heeft zich bij deze actie aangesloten en naar aanleiding hiervan heeft de belasting-consulent, de heer W. N a g- t e g a a 1, die zich bereid verklaard heeft alles te doen wat ten aanzien daarvan noodig is, ook namens verschillende leden van den Bioscoop-Bond bezwaren bij de Inspecties der Directe Belas tingen tegen de opgelegde aanslagen ingebracht. Volgens door den Middenstandsbond verstrekte mededeelingen was de deelname aan deze actie aanvankelijk zeer groot, zoodat de bezwaarschriften als 't ware bij verschillende inspecties binnen stroomden. Van de zijde van de Belasting-Administratie begreep men blijk- 48

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 48