den Minister van Financiën een schrijven ontvangen, waarbij deze mededeelde, dat hij geen vrijheid kon vinden tot restitutie van de vroeger betaalde invoerrechten, doch dat in den vervolge, in af wachting van een nadere wettelijke regeling, als waarde van films zou worden aangemerkt de Printprijs (copieprijs), zonder eenigen niet in dien prijs begrepen bijslag op opnemings- en vervaardigings- kosten van het negatief, terwijl als normale loco printprijs voor Duitsche filmcopiën zou worden aangenomen een bedrag ad RM. 0.27 per Meter. Deze brief, alsmede de begeleidende circulaire, welke de Minister uitgevaardigd heeft aan de Directies der Directe Belastingen, vindt men onder bijlage L afgedrukt. Met genoegdoening kan geconstateerd worden, dat, waar vroeger als normale waarde werd aangenomen een bedrag ad 0.80 per Meter door deze beslissing een zeer aanzienlijke vermindering van belastingdruk voor de filmimporteurs verkregen is. Naast de betuiging van erkentelijkheid, welke hiervoor reeds aan het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders is gericht, mogen bij dezen ook den heer mr. R. H. Dijkstra, die zoowel juridisch als zakelijk een krachtige pleitbezorger in deze procedure bleek te zijn geweest, woorden van oprechten dank voor diens me dewerking niet onthouden worden. SOCIALE WETGEVING. Rustdag voor musici. In het vorig jaaroverzicht is reeds gereleveerd, dat als resultaat van de in de commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid ge voerde besprekingen, mede op aandrang van het lid dier commissie, den heer D. Hamburger Jr., die den Nederlandschen Bioscoop- Bond vertegenwoordigde, uit het voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur regelende een wekelijkschen rustdag voor toonkunstenaars het voorschrift, dat de wekelijksche rusttijd van musici ten minste 17 maal per jaar met een Zondag moet samen vallen, zou vervallen. Een wetswijziging werd hiervoor noodig geacht. In de veronderstelling, dat deze wetswijziging nog wel lang op zich zou laten wachten, had het Hoofdbestuur, in samenwerking met de Besturen van H.O.R.E.C.A.F. en van den Ned. Bond van Koffiehuishouders aan het bestuur van den Ned. Toonkunstenaars- bond voorgesteld een regeling inzake den wekelijkschen rustdaq 52

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 52