De Ziektewet. De tweede sociale maatregel, op welks invoering het bedrijf zich had voor te bereiden, sproot voort uit de in 1930 in te voeren wet telijke ziekengeldverzekering. Daar de wetgever de mogelijkheid geopend heeft de Ziektewet ook door het particulier initiatief te laten uitvoeren, achtte het Hoofdbestuur het nuttig te onderzoeken of ten aanzien van de uit voering der wet ook een taak voor den Nederlandschen Bioscoop- Bond ten voordeele van zijne leden was weggelegd. Vandaar, dat het op 25 November 1929 een circulaire aan de leden zond, waarin hun gevraagd werd een vijftal op een aange hechte lijst gestelde vragen te beantwoorden. Uit de ingekomen antwoorden bleek, dat in het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf aan werknemers, die 3000.of minder aan vast loon verdienen, in totaal meer dan het door de wet voor de oprichting van een bedrijfsvereniging vereischte bedrag van 21/2 millioen per jaar betaald wordt. Desondanks achtte het Hoofdbestuur het om verschillende rede nen bezwaarlijk een bedrijfsvereeniging op te richten, zulks temeer omdat ook op andere wijze het bedrijf zijn eigen risico kan dragen, n.1. door het vormen van een bedrijfsgroep in een bestaande Be drijfsvereeniging. Het vormen van zulk een bedrijfsgroep was op het eind van het verslagjaar in voorbereiding. CONFLICT MET DE NIEUWE ROTTERDAMSCHE COURANT. In de maand November is een ernstig geschil ontstaan tusschen de afdeeling Rotterdam met de Nieuwe Rotterdamsche Courant" over de wijze waarop de redactie van de rubriek Filmkunst" in deze courant stelselmatig afbrekende beschouwingen aan het film wezen wijdt. Een en ander is voor de afdeeling Rotterdam aan leiding geweest om dato 11 November 1929 een brief aan den Heer Hoofdredacteur van de N. R. Crt. te schrijven, waarin de onder leden der afdeeling bestaande grieven in niet-malsche bewoordin gen ter kennis waren gebracht en vervolgens werd meegedeeld, dat de afdeeling alle relatie met de N. R. Crt. zou verbreken, zoolang de rubriek Filmkunst" onder leiding staat van de redacteuren, die zelfs in strijd met een gentleman agreement" gehandeld heb ben. De afdeeling had intusschen besloten niet meer in de N. R. Crt. te adverteeren, 54

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 54