N. R. Crt., die nu ter aanprijzing van een bepaalde richting in de filmkunst, stelselmatig vrijwel elke filmvertooning afbreekt. Hiertegenover stelde de Heer van der Hoeven, dat in het algemeen een objectief criterium niet bestaat, daar elke redactie alles, waarover zij schrijft, aan een zeker beginsel moet toetsen. Dit doen ook de filmredacteuren van de N. R. Crt., die ten aan zien van de film, die een zekere cultureele waarde heeft, een be paald criterium hebben aangelegd. Langdurig werd in de conferentie over de wederzijdsche stand punten gediscussieerd, waarbij de delegatie van het Hoofdbestuur nadrukkelijk liet uitkomen, dat, daargelaten dat het zich kwalijk vereenigen kon met den op 11 Nov. 1929 door de af deeling Rotter dam aan den hoofdredacteur der N. R. Crt. gezonden brief, welks inhoud den schijn kon wekken, dat de afdeeling zich ten aanzien van de filmrubriek in de N. R. Crt. invloed toegekend zou willen zien, het Hoofdbestuur het standpunt met de afdeeling deelt om geen aankondigingen te doen plaatsen in de advertentie-kolommen van een courant, in welker redactioneel gedeelte vrijwel elke film vertooning gediskwalificeerd wordt. Toen het verslagjaar ten einde was, bleek er in den stand van het conflict tusschen de afdeeling en de N. R. Crt. nog geen verandering te zijn gekomen. ONDERWERPEN VAN VERSCHILLENDEN AARD. Onder deze rubriek worden allerlei onderwerpen samengevat, waarmede de Bond zich in het afgeloopen jaar had bezig te houden. Intrekking bioscoopvergunning te Rucphen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Rucphen hadden de vergunning van den plaatselijken exploitant ingetrokken, omdat naar reeds in het vorig jaaroverzicht gereleveerd is genoemde exploitant zich niet wenschte te onderwerpen aan de gewijzigde vergunningsvoorwaarde, volgens welke ,,de zitplaatsen der vrou welijke bezoekers in de bioscoop door gangen ter breedte van min stens 0.85 meter gescheiden zijn van die der mannelijke be zoekers Tegen het intrekkingsbesluit werd door het Bondssecretariaat een request van beroep bij Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant ingediend. Vervolgens verdedigde de administrateur van den Bond, de Heer A. d e H o o p, als gemachtigde van den gedu peerden exploitant, het beroep in een zitting van Gedeputeerde 56

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 56