Na éenigén tijd zal het Hoofdbestuur hebben na te gaan of er genoegzame gemeenschappelijke belangen zijn, voor welker beharti ging de Bioscoop-Bond bij den Kon. Ned. Middenstandsbond aan gesloten dient te blijven. Inmiddels werd als vertegenwoordiger van den Bioscoop-Bond de Secretaris, de heer S. Zondervan tot lid van het groepsbestuur van den Middenstandsbond benoemd. Op de te Enschede gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond, alsmede op het daarna ge houden middenstandscongres was de Bioscoop-Bond vertegenwoor digd door de heeren D. Hamburger Jr., voorzitter en A. d e Hoop, administrateur. Moeilijkheden met Gemeentebesturen. Van de zijde van enkele Gemeentebesturen werd het bedrijf ook weer in het afgeloopen jaar moeilijkheden in den weg gelegd. In de gemeente Venlo, waar een der bioscoopexploitanten gedu rende den Vastentijd tegen den zin van den Burgemeester aldaar variété-nummers ter afwisseling van de filmvertooningen liet uit voeren, besloten B. en W. bedoelden exploitant geen vergunning meer te verleenen om des Zondags bioscoopvoorstellingen te geven. Uit deze verwikkelingen ontstond een strafproces, waarbij be doelde exploitant van de ten laste gelegde feiten op formeele gron den vrijgesproken werd. Ook in de gemeente Vlaardingen trachtten B. en W. door toe passing van de Zondagswet de exploitatie van het bioscoopbedrijf te belemmeren. Een conferentie tusschen het Hoofdbestuur met het Gemeente bestuur van Vlaardingen leidde niet tot het gewenschte resultaat, waarop de exploitant ter plaatse er toe overging des Zondags be sloten bioscoop-voorstellingen voor leden eener bepaalde vereeniging in zijn bioscoop te geven. Hierdoor werd het streven van het Gemeentebestuur daar ter plaatse verijdeld. In de Gemeente Leiden ondervonden de exploitanten ook nog de nadeelen van de toepassing der Zondagswet. In een conferentie met den Burgemeester dezer gemeente werden heel voorzichtig eranderingen in de toepassing der Zondagswet in uit zicht gesteld, maar de na de conferentie plaats gehad hebbende brand van het stadhuis der Sleutelstad vertraagde de afdoening ter zake, waarop het Hoofdbestuur binnenkort hoopt terug te komen. 60

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 60