m Een der Leidsche exploitanten ondervond bovendien nog den last van een besluit tot schorsing zijner vergunning voor den tijd van twee dagen, omdat hij tot verbouwing zijner cabine was over gegaan, voordat hij de schriftelijke vergunning daartoe van B. en W. ontvangen had, hoewel de bevoegde ambtenaren tevoren verklaard hadden, dat tegen de verbouwing geen bezwaren be stonden. De gestrafte exploitant teekende bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland beroep aan, dat in het jaar 1930 behandeld zal worden. Als een staal van tegenwerking dient nog vermeld,dat het Gemeentebestuur van Waubach het electrische, stroomtarief ge durende den Vastentijd verhoogde bij wijze van straf jegens den exploitant, die het waagde van zijn wettelijk recht gebruik te maken om tijdens den Vasten bioscoopvoorstellingen te geven. Internationale betrekkingen. Aan de door den Bond ontvangen uitnoodiging om deel te nemen aan het van 3 tot 7 Juni te Parijs gehouden congres van de Internationale Federatie van Bioscoopdirecteuren heeft het Hoofd bestuur geen gevolg gegeven, omdat de Bond zich op het stand punt gesteld heeft, dat op internationaal gebied alleen dan iets te bereiken valt, wanneer het geheele film- en bioscoopbedrijf en niet uitsluitend de bioscoopdirecteuren internationaal vereenigd zijn. In die richting hoopt het Hoofdbestuur ook in de toekomst werk zaam te blijven. Inmiddels werden ook in het afgeloopen jaar aangename rela ties met de buitenlandsche zusterorganisaties onderhouden. Opmerking verdient overigens dat het Internationaal Arbeids bureau van den Volkenbond te Genève maar al te zeer zijn aandacht schenkt aan het internationale filmbedrijf. In de in December 1929 gehouden zitting van de Raadgevende Commissie van de Intel- lectueele Werkers van het Internationaal Arbeidsbureau te Genève werd een lijvig rapport over de arbeidstoestanden in de film studio's" uitgebracht, waarvan de Volkenbond het Hoofdbestuur een exemplaar toezond. Aan dit behngwekkend rapport wordt hier het volgende ont leend: ,,De filmindustrie heeft in de wereld onder haar drievou- digen vorm: de productie, de distributie en de exploitatie der films een zeer belangrijke plaats ingenomen, die voortdurend

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 61