In deze vergadering werden de Statutenwijzigingen, waarvan hiervoren reeds melding gemaakt is, goedgekeurd. Op 27 Mei werd de derde ledenvergadering gehouden, die de in dit verslag reeds vermelde besluiten nam tot het voeren van de actie tegen de gedwongen centrale film-nakeuring. Op 5 Augustus werd wederom een ledenvergadering ge houden, welke mede op verzoek van een 26-tal leden belegd was. In deze vergadering werd een door de vertegenwoordi gers van 168 zaken onderteekende motie aangenomen, waarin ver ontwaardiging en afkeer werd uitgesproken over de versprei ding van een door een zestal leden onderteekende circulaire, waar mede die leden blijkens den inhoud ervan zooals de motie het uitdrukte opzettelijk een verraderlijken aanval op den Bond gepleegd hadden, weshalve er bij het Hoofdbestuur op aangedron gen werd op de onderteekenaren artikel 19 der Statuten toe te passen, en waarin vervolgens het beleid van het Hoofdbestuur ten aanzien van de gevoerde actie in het Zuiden werd goedgekeurd. Verder werd in deze vergadering een vijftal door die zes leden klaarblijkelijk te kwader trouw aanhangig gemaakte voorstellen collectief van de hand gewezen. Ten slotte werd op voorstel van het Hoofdbestuur besloten om den Nederlandschen Bioscoop-Bond als lid van den Koninklijken Nederlandschen Middenstands-Bond te laten toetreden. De vijfde ledenvergadering, die op 7 October plaats vond, hield zich bezig met de behandeling van de beroepen, welke de zes leden, waarvan in de bovengenoemde motie sprake is, naar aanlei ding van hun opgelegde boeten, aanhangig gemaakt waren. Vervolgens werd door den Bondsvoorzitter een uiteenzetting omtrent den stand van zaken in het conflict in het Zuiden gegeven. In de laatste vergadering van het jaar 1929, op 28 October gehouden, werd het getroffen accoord tot oplossing van het bio scoopconflict in het Zuiden goedgekeurd. Hoofdbestuursvergaderingen. Wat het aantal hoofdbestuursvergaderingen betreft, het record, dat in 1928 geslagen was, werd in het afgeloopen jaar overtroffen. Er werden niet minder dan één-en-dertig hoofdbestuurs vergaderingen (24 in 1928) gehouden. Bovendien kwam het Dagelijksch Bestuur twintig maal in vergadering bijeen. Vervolgens werden met het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, met het Bestuur der Afdeeling Rotterdam en verder met alle afdeelingsbesturen gezamenlijk her haalde malen vergaderd. 69

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 69