Een groot deel der besprekingen in de Hoofdbestuursvergade ringen, zoowel als in de vergaderingen met de afdeelingsbesturen was aan het Zuidelijk bioscoop-conflict gewijd. Het Hoofdbestuur benoemde tot lid van den Raad van Beroep in de plaats van den Heer J. Godefroa, die uit het filmver- huurbedrijf getreden was, den Heer P. R. van Duinen te Amsterdam. De periodiek-aftredende leden van den ,,Raad van Beroep", de Heeren I. Cohen Barnstijn te Utrecht en R. Minden te Amsterdam, werden herkozen. Het Hoofdbestuur vergaderde met de besturen van H.O.R.E. C.A.F, en den Ned. Bond van Koffiehuishouders inzake de heffing van muziekauteursrechten. Voorts stelde het Hoofdbestuur desgevraagd een advies samen voor het Gemeentebestuur van Franeker betreffende veiligheids voorschriften, welke aan het verleenen van een bioscoopvergunning gesteld dienen te worden. Besloten werd in beginsel een propaganda-plaat te doen ont werpen ter propageering van het bioscoopbezoek. Een besluit werd genomen om het uitbrengen van een met de waardigheid van het bedrijf strijdige film, voorstellende de moord zaak van Giessen-Nieuwkerk, tegen te gaan. Ten slotte moest het Hoofdbestuur gebruik maken van zijn in artikel 19 der Statuten verleende bevoegdheid tegen leden, die zich tegenover het bedrijf of den Bond misdragen hadden. Een lid-filmverhuurder, die een film had aangekocht, waarvan hij den hoofdtitel veranderde om dien te kunnen aanpassen aan een keuringskaart, behoorende bij een andere film, welke kaart hij op listige wijze wist te bemachtigen, teneinde aldus hande lende de aangekochte film ongekeurd te doen vertoonen, werd een boete van 5.000.opgelegd. Toen het beboete lid weigerde te betalen, vaardigde het Hoofd bestuur te zijnen opzichte den boycot uit. Op de zes leden, die de actie in het Zuiden wilden ondermijnen, werd eveneens artikel 19 sub b toegepast. Na bekrachtiging door de ledenvergadering werden de boete bedragen vastgesteld op resp. ƒ5.000.ƒ5.000.ƒ4.000.—, 625.—, 500.— en 500.—. Ten aanzien van het lid, dat met een bedrag van ƒ4.000. beboet was, besloot het Hoofdbestuur na afloop van de actie het boetebedrag te halveeren. De twee leden, die beboet werden ieder met een bedrag van 5.000.- bleven aanvankelijk in gebreke die bedragen te betalen. Zij verklaarden zich eerst hiertoe bereid nadat ingevolge het 70

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 70