De Bondsarbitrage. Interne aangelegenheden. Op 31 December 1929 bedroeg het aantal door de leden ver tegenwoordigde zaken (na aftrek van de wegens schuld aan den Bond geschorsten) 328. bestaande uit: 289 bioscopen, 29 film verhuurkantoren, 8 filmfabrieken en 2 filmimportzaken. Op de donateurslijst waren 19 donateurs ingeschreven. Met groot leedwezen zij hier medegedeeld, dat drie leden in het afgeloopen jaar door den dood aan den Bond ontvielen, met name de Heeren S. Miedema te Meppel, a c. Kuipers te Deventer en Willem Joëls te Utrecht, wier nagedachtenis dankbaar herdacht wordt. Speciaal een woord van oprechte hulde wordt bij dezen gewijd aan de nagedachtenis van den Heer W. Joëls, die vele jaren als lid van de Commissie van Geschillen" zeer belangrijke diensten aan den Bond bewezen heeft. Het afgeloopen jaar toonde een stijging aan van het aantal ge schillen ter behandeling, waarvan de Commissie van Geschillen" 20 zittingen (tegen 19 in 1928) gehouden heeft. Al deze zittingen werden door den neutralen president der Com missie, den Heer D. Hamburger te Amsterdam, geleid. In totaal werden aanhangig gemaakt 135 geschillen (tegen 93 in 1928. Hiervan werden door filmverhuurders contra exploitanten aanhangig gemaakt 93, waarvan 32 geschillen kort vóór of tijdens de zitting ingetrokken werden; in 12 gevallen kwamen tijdens de zitting schikkingen tot stand; in 41 zaken werden de vorderingen van de filmverhuurders toegewezen; vier maal werden ten deele de door de filmverhuurders ingestelde vorderingen toegewezen; in 3 gevallen werden aan de filmverhuurders hun eischen ontzegd en in één geval werd de eischende filmverhuurder niet ontvankelijk verklaard. Door exploitanten contra filmverhuurders werden 34 geschillen aanhangig gemaakt, waarvan 4 kort vóór of tijdens de zitting in getrokken werden. In 7 gevallen werden de vorderingen der exploi tanten toegewezen; in 14 zaken werden ten deele de eischen toege wezen; 8 maal werden aan eischers hunne vorderingen ontzegd; éénmaal kwam tijdens de zitting een schikking tot stand. Door filmverhuurders tegen collega's werden 5 geschillen aan hangig gemaakt waarvan 3 kort vóór of tijdens de zitting inge trokken werden. In één geval kwam tijdens de zitting een schikking 72

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 72