Bijlage B. Muziek in bioscoopvoorstellingen. ARREST van den Hoogen Raad der Nederlanden (verschenen in het Week* blad van het Recht d.d. 23 Maart 1929, No. 11943,) De Hooge Raad der Nederlanden heeft op 25 Februari 1929 het volgend arrest gewezen in de zaak van den heer E. V i s k o- per A z. (Apollotheater) te 's-Gravenhage, die zich voor den kantonrechter te 's-Gravenhage te verantwoorden heeft gehad ter zake van de overtreding van art. 271 van de Algemeene Politie verordening voor 's-Gravenhage, welk artikel luidt: Behoudens vergunning van den Burgemeester is het verboden muziek, ver- tooningen, feesten of andere vermakelijkheden te geven of toe te laten, waartoe aan het publiek, met of zonder betaling, de toegang wordt verleend". De kantonrechter achtte het bewezen feit niet strafbaar, zoodat ontslag van rechtsvervolging volgde. De Rechtbank te 's-Graven hage heeft bij vonnis van 28 Augustus 1928 de beslissing van den kantonrechter bevestigd, tegen welk vonnis de Officier van Justitie bij de Rechtbank te 's-Gravenhage cassatieberoep aangeteekend heeft. Het arrest, waarbij de Bond volledig in het gelijk gesteld is, luidt als volgt: De Hooge Raad enz.; Gelet op het middel van cassatie, door den requirant voorgesteld bij schriftuur; overwegende, dat van het den gerequireerde bij de inleidende dagvaarding te last gelegde bij het bevestigde vonnis is bewezen verklaard: dat hij op 5 April 1928, des namiddags circa 2.40 uur, te Den Haag, als directeur van het bioscooptheater ,,Apollo", ge legen 19a Spuistraat, in dat bioscooptheater, waartoe aan het pu bliek tegen betaling toegang werd verleend, muziek heeft toege laten, zonder vergunning van den Burgemeester van Den Haag; overwegende, dat de Kantonrechter daarna ten aanzien van het door den gemachtigde van den verdachte ter terechtzitting tot ver dediging aangevoerde namelijk ,,dat door het in de Bioscoopwet opgenomen vergunningsstelsel en de centrale keuring het geheele bioscoopbedrijf bij die wet is geregeld, dit geheele bedrijf dus als Rijkszaak is geregeld, art. 271 der Algemeene Politieverordening voor s-Gravenhage dan ook ten aanzien van bioscopen geen rechts- 81

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 80