Bijlage C Variété in bioscoopvoorstellingen* VONNIS van het kantongerecht te Eindhoven» Het Kantongerecht te Eindhoven heeft op 17 April 1929 het volgend vonnis gewezen in de zaak van den heer M. Desmet te Eindhoven, die zich te verantwoorden heeft gehad ter zake dat hij in het Rembrandt-theater te Eindhoven, zijnde een voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor door B. en W. der ge meente Eindhoven verlof is verleend voor den verkoop van al- coholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, ten vermake van het aldaar aanwezige pu bliek een variété-voorstelling heeft gehouden, althans doen houden, bestaande uit acrobatische toeren, uitgevoerd aan ringen, rekstok en touw, door een vijftal artisten zulks zonder dat de Burgemeester van Eindhoven te dier zake een vergunning had verleend. De Rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft het vonnis bevestigd en waar tegen dit vonnis geen cassatie-beroep ingesteM is, is dit in kracht van gewijsde gegaan. Het vonnis luidt als volgt: Gezien de dagvaarding enz. Gehoord den heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie in zijn voordracht der zaak. Gehoord de voorlezing door den Griffier van het Procesverbaal op den ambtseed opgemaakt den 14e Maart 1929 door H. J. Minnaert, inspecteur van politie en onbezoldigd rijksveldwachter te Eindhoven. Gehoord den verdachte in zijne gegeven antwoorden bij monde van zijn gemachtigde A. de Hoop, wonende te Amsterdam. Gehoord den heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie in zijne vordering na voorlezing schriftelijk overgelegd, inhouden de dat verdachte zal worden ontslagen van rechtsvervolging. Nader gehoord de verdachte in zijne middelen van verdediging, voorgedragen door A. de Hoop voornoemd; overwegende dat verdachte is gedagvaard enz.; overwegende dat de verdachte ter terechtzitting bij monde van zijn gemachtigde A. de Hoop, wonende te Amsterdam, heeft ver klaard: dat hij het ten laste gelegde erkende, doch beweerde dat dit niet strafbaar is, dat verdachte een vergunning heeft krachtens ar tikel 1 der Bioscoopwet, dat het gemeentebestuur van Eindhoven een desbetreffende verordening heeft gemaakt, welke door de 85

Jaarverslagen | 1929 | | pagina 83