15 om een vermakelijkheidsbelasting in deze gemeente in te voeren, Met nog grootere genoegdoening kan vervolgens worden vast gesteld dat het ook mocht gelukken in eenige gemeenten de bc lasting verlaagd te krijgen. In het begin van het verslagjaar had het Hoofdbestuur een adres gezonden aan den Raad der gemeente Amersfoort, in welke ge meente de vermakelijkheidsbelasting voor de bioscopen 20 pet. en voor de andere inrichtingen van kunst en ontspanning 15 pet. be droeg, terwijl ook daar nog, evenals vroeger in Groningen, belas ting van belasting geheven werd. Nadat B. en W. op het adres van den Bond prae-advies hadden uitgebracht, ontvingen wij aan het eind van het afgeloopen jaar be richt van B. en W., dat de Gemeenteraad besloten heeft het per centage aan Vermakelijkheidsbelasting voor de bioscopen en café- chantants gelijk te stellen aan dat van de tooneelvoorstellingen, zoodat nu in Amersfoort de belasting voor de bioscopen ook 15 pet. van de onzuivere opbrengst zal bedragen. In de gemeente Assen mocht de voorzitter der Afdeeling Gro ningen, de heer Thedinga erin slagen het heffingspercentage van 10 op 5 verlaagd te krijgen. De overgebleven gemeenten met 25 pet» Na beëindiging van het bioscoopconflict in Groningen heeft het Hoofdbestuur speciaal in het oog gehouden de gemeenten Arnhem, Kerkrade, Maastricht, Sittard en Venray, waar nog het onredelijk hooge belastingpercentage van 25 pet. het bedrijf bemoeilijkt. Met het Gemeentebestuur van Arnhem zijn besprekingen ge opend, waarvan het resultaat in het begin van het tweede kwartaal van 1932 tegemoet gezien kan worden. Alsdan zal een prae- advies in behandeling komen van het raadslid-Wessel om de ver makelijkheidsbelasting van 25 op 20 pet. te verlagen, waarvoor naar het zich aan het eind van het verslagjaar liet aanzien - amper een meerderheid in den Raad aanwezig zou zijn. Inmiddels is door het Hoofdbestuur een adres aan den Raad der gemeente Arnhem gezonden, waarin op aanneming van het voorstel-Wessel is aangedrongen. Op 10 November hebben vertegenwoordigers van het Hoofdbe stuur een onderhoud gehad met het voltallig college van B. en W. van Maastricht, waarbij zij aangedrongen hebben op verlaging van het ook daar nog steeds bestaande percentage van 25 voor de bioscopen, terwijl van andere inrichtingen op het gebied van kunst

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 15