minimum-bij dra ge van 20. aan vermakelijkheidsbelasting wordt geëischt, ongeacht welke recette wordt gemaakt, zoodat het zelfs is voorgekomen dat een exploitant, die voor een voorstelling niet meer dan 17.recette had gemaakt, desniettemin 20.aan belasting had op te brengen, durven Burgemeester en Wethouders in zelfvoldaanheid de door hen getroffen regeling zóó gunstig te noemen, dat aan verandering geen behoefte bestaat. Aan dit afslachtingssysteem zal de Bond echter eerlang een eind trachten te maken. Uit vorenstaande mededeelingen blijkt wel duidelijk, dat het Bondsleven voor een niet onbelangrijk deel van het jaar 1931 door den strijd tegen de vermakelijkheidsbelasting beheerscht werd. (Aan den Raad der gemeente Utrecht werd o.a. ook nog geadres seerd en ook in de drie hoofdsteden Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam werd, hetzij door het Hoofdbestuur, hetzij door de afdeelingsbesturen de noodige activiteit ten dezen aanzien ont wikkeld Het Middenstandscongres tegen de Vermakelijkheidsbelasting. Het mag als een verheugend verschijnsel beschouwd wor den dat in het afgeloopen jaar niet alleen van de zijde der be langhebbenden de werkzaamheid en de voortdurende aandacht op het vraagstuk der Vermakelijkheidsbelasting waren gericht, maar dat ook buiten de geïnteresseerde kringen de belangstelling voor dit vraagstuk levendig is geworden. In dit verband kan gememoreerd worden, dat de Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond in zijn in Juli van 1931 te Zand- voort gehouden algemeene vergadering, waarop het jaarlijksch middenstandscongres is gevolgd, het vraagstuk der Vermakelijk heidsbelasting aan de orde heeft gesteld. Het Bestuur van den Middenstandsbond noodigde den administrateur van den Neder- landschen Bioscoop-Bond, den heer A. d e Hoop uit een prae- advies over „De Vermakelijkheidsbelasting" uit te brengen, aan welk verzoek gaarne voldaan werd. Het door den heer de Hoop geschreven prae-advies vond bij een deel der pers en voornamelijk bij de middenstanders, die op het Zandvoortsche Congres verschenen, merkbare belangstelling. De prae-adviseur had de door hem ontwikkelde beschouwingen over het karakter der door hem gewraakte belasting samengevat 17

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 17