een deskundige te doen aanwijzen, die vrij regelmatig toezicht zal houden op de inrichting der cabines in het gebouw der centrale commissie. Verder werd een regeling getroffen met betrekking tot het teruggeven van afgekeurd foto-materiaal. Verhooging der belasting in Gouda, Op 11 December heeft ten stadhuize van Gouda een conferentie plaats gehad tusschen de heeren Hamburger en De Hoop met den wethouder voor de Financiën, den heer mr. H. P. C. M. de W i 11 W ij n e n, over het voorstel van B. en W. van Gouda tot verhooging der vermakelijkheidsbelasting van 10 op 15 pet. WETTELIJKE- EN REGEERINGSMAATREGELEN, Een geconsessioneerd muziekauteursrechtbureau. Het wetsontwerp tot wijziging der Auteurswet-1912 met het oog op bemiddeling inzake muziekauteursrecht, is door de Staten-Gene- raal aangenomen.1) Zoodra deze wet in werking zal zijn getreden en de maatregelen van Bestuur zijn uitgevaardigd, zal aan één bureau, en wel naar algemeen verwacht wordt aan de Buma, concessie worden ver leend, om onder regeeringstoezicht muziekauteursrechten te heffen. Het Hoofdbestuur heeft zich bereids een voorstelling gemaakt van de situaties, welke mogelijkerwijs door het stichten van één geconcessioneerd Bureau kunnen ontstaan en het heeft een volledig plan ontworpen, dat ongetwijfeld in uitvoering zal komen, ingeval zoude blijken dat het bioscoopbedrijf door de inmenging van den Staat op dit nieuwe gebied nadeel mocht ondervinden. Het behoeft geen betoog, dat de uitslag van de procedures, die thans in Duitschland gevoerd worden over de vraag of bioscoop directeuren voor de opvoering van geluidsfilms muziekauteursrecht verschuldigd zijn, op het door den Nederlandschen Bioscoop-Bond te dezen aanzien in te nemen standpunt ook wel van eenigen in vloed kan zijn. In verband met het inmiddels goedgekeurde wetsontwerp en met het oog op onze plannen dienaangaande zijn in het afgeloopen jaar vele conferenties zoowel met de beide muziekauteursrechtbureaux (Buma en Sacem) als met andere geïnteresseerden gehouden. In Februari 1932 (dus na het verstrijken van het verslagjaar) heeft de Senaat met 26 tegen 14 stemmen het ontwerp goedgekeurd. 35

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 35