Wet op de Arbeidsbemiddeling. De totstandkoming der wet op de Arbeidsbemiddeling heeft den Directeur van den Rijksdienst der Werkeloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling aanleiding gegeven het Hoofdbestuur te vra gen of het bereid is een bespreking met belanghebbenden uit het bedrijf op het Departement van Arbeid bij te wonen inzake een goede inrichting der arbeidsbemiddeling, speciaal voor musici. Tevens werd gevraagd, indien mogelijk, vooraf teneinde de be sprekingen vruchtbaarder te doen zijn een nota te willen inzen den, aangevende de meening van het Hoofdbestuur ten aanzien van deze zaak. Hoewel het Hoofdbestuur zich bereid verklaard heeft deze be spreking bij te wonen, mocht het na dien omtrent deze zaak niets meer vernemen. De Ziektewet. De vorming van een groep bioscoopbedrijven" in de ,,Algemeene Bedrij fsvereeniging voor Ziekengeld-verzekering", die geadmi nistreerd wordt door de Coöperatieve Vereeniging Centraal Be heer", heeft blijkens de resultaten van het eerste jaar (1930) niet-onbelangrijke voordeden voor onze leden, die zich via den Bond bij die groep hebben aangesloten, opgeleverd. Volgens het ons door .Centraal Beheer" verstrekte verslag telde de groep bioscoopbedrijven" op 1 Maart 1930 121 leden, terwijl dit aantal op 31 December 1930 127 bedroeg. i) Het aangesloten loonbedrag over 1930 beliep 1.464.856. Neemt men in aanmerking, dat het boekjaar 1930 slechts 10 maan den telde, dan kan het jaarloon der gezamenlijke leden dus op pl.m. 1.800.000.worden geschat. In 1930 werden 398 ziektegevallen in behandeling genomen. De gezamenlijke kosten, welke door de leden der groep moesten worden opgebracht, beliepen in totaal ƒ23.566.71. Met de leden kon derhalve worden afgerekend op 16.10 per 1000.loon. Bovendien werd als storting in de Reservekas ge vraagd een bedrag van ƒ0.80 per ƒ1000.loon. Deze storting wordt hoofdelijk ten name van ieder lid geboekt. Van de leden is over het boekjaar 1930 een voorschotpremie ge- 1) Een vrij groot aantal leden van den Bioscoopbond is blijkbaar nog niet bij de bedrijfsgroep aangesloten. Vandaar dat het ons niet ondienstig lijkt hun bij dezen aan te sporen zich ten spoedigste voor het lidmaatschap van die groep bij het Bondssecretariaat aan te melden. Zij besparen hierdoor jaarlijks een belangrijk bedrag aan premie. 36

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 36