3 door exploitanten contra hun collega's; 1 door een filmfabrikant contra een collega. Van de eerste groep (136 geschillen van filmverhuurders contra exploitanten) werden in 75 gevallen de vorderingen toegewezen; in 25 gevallen werden tijdens de behandeling schikkingen getroffen; 24 geschillen werden kort vóór of tijdens de behandeling ingetrokken; in 4 gevallen werd aan de eischende partijen haar vorderingen ont zegd; in 5 gevallen werden de vorderingen ten deele toegekend; één vordering werd niet ontvankelijk verklaard; in 2 geschillen, die in 1930 in behandeling waren genomen, moest bij de jaarwisseling nog uitspraak gedaan worden. De behandeling van de tweede groep (47 geschillen van exploi tanten contra filmverhuurders) had het volgend verloop: in 14 ge vallen werd aan de eischende partijen haar vorderingen ontzegd; in 8 gevallen werden tijdens de zitting schikkingen getroffen; in 8 gevallen werden de vorderingen geheel toegewezen en in 9 gevallen gedeeltelijk toegewezen; 5 geschillen werden kort vóór of tijdens de behandeling ingetrokken, één vordering werd niet ontvankelijk verklaard en in 2 geschillen was nog geen uitspraak gedaan. In de geschillen van filmverhuurders contra collega's werden in 3 gevallen de vorderingen geheel en in één geval gedeeltelijk toe gewezen; 2 vorderingen werden niet-ontvankelijk verklaard en in 2 gevallen kwam een schikking tot stand. Van de drie geschillen van exploitanten contra collega's werd één vordering toegewezen, een zaak geschikt en een geschil inge trokken. Het geschil van den filmfabrikant contra zijn collega bleef nog in behandeling. 20 appèl-zaken. De ,.Raad van Beroep'' behandelde in het geheel 20 appèl-zaken (tegen 17 in 1930 en 21 in 1929). In hel eerste half jaar werden de zittingen geleid door den voorzitter, den heer E. de Hoop Az„ die deze functie wegens ongesteldheid tijdelijk, en wel gedurende het 2e half jaar, niet vervulde. In dat tijdsbestek werden de zittingen door den vervangenden voorzitter, den heer W i 11 y Mullens, gepresideerd. Het aantal zittingen van den ,,Raad van Beroep" be droeg 9 (tegen 7 in 1930). Drie appèl-zaken werden tijdens of kort voor de zitting ingetrok ken en één geschil in hooger beroep was nog bij de jaarwisseling in behandeling. In één zaak werd de beslissing van de Commissie van Geschillen, 50

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 50